Kierowcy będą płacić haracz za parkowanie przy szpitalu

Kierowcy są wściekli, że już wkrótce za pozostawienie auta na przyszpitalnym parkingu będą płacić haracz. Fot. Autor

KROSNO. –  Wdrażanie takiego rozwiązania to dobijanie pacjentów – mówią nam oburzeni mieszkańcy.

Jak dowiedzieliśmy się,  już wkrótce będą pobierane opłaty od kierowców parkujących przy lecznicy w Krośnie. Ludzie są oburzeni. – Nie dość, że na wizytę w poradniach specjalistycznych trzeba czekać w długich kolejkach, to jeszcze w dodatku obciążą nas opłatami parkingowymi. To skandal – mówiła nam oburzona Czytelniczka Super Nowości, która poinformowała nas o tej bulwersującej sprawie. – Pieniędzy niech szukają gdzie indziej, a biednych pacjentów zostawią w spokoju – dodała. – Po co w ogóle takie chore pomysły chcą wprowadzać w życie?!

– Wygląda na to, że wdrażanie nowego rozwiązania jest na zaawansowanym etapie i lada dzień od kierowców zostawiających auta na parkingu przy szpitalu będzie pobierany haracz. Jest zmieniana organizacja ruchu, przenoszone są przystanki – relacjonowała nasza Czytelniczka.

Piotr Lenik, dyrektor szpitala w Krośnie, mówi nam, że to nowe zadanie jest realizowane już od kilku miesięcy. – Aktualnie przyszpitalny parking jest przystosowywany do wdrożenia tego pomysłu – potwierdza szef lecznicy.

Przyszpitalny parking pęka w szwach

– Pacjenci skarżą się, że nie mają, gdzie zostawić auta. Sam na własnej skórze przekonałem się, że przy lecznicy trudno zaparkować, że znalezienie wolnego miejsca nieraz graniczy wręcz z cudem – mówi dyrektor Lenik. – Liczymy na to, że wprowadzenie opłat parkingowych sprawi, że ten problem zostanie rozwiązany – wyjaśnia. Z tego co wiem, to taki system wprowadzono także w innych szpitalach, na przykład w Krakowie – dopowiada.

Jak to ma działać?

Dyr. Lenik mówi nam, że przy placówce powstaną dwa automatyczne szlabany: wjazdowy i wyjazdowy. – Kierowca otrzyma bilet z godziną wjazdu, a stosowna opłata zostanie naliczona. Przy czym od osób, które zostawią samochód na parkingu na krótko, tj. maksymalnie do godziny, nie będą pobierane opłaty – wyjaśnia szef szpitala. –  Ci, którzy nie uiszczą opłat za dłuższe parkowanie po prostu nie wyjadą z parkingu – podkreśla. – Cały system związany z pobieraniem opłat parkingowych ma ruszyć od lipca. Ma kosztować około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zadanie jest realizowane za środki własne szpitala – dodaje Piotr Lenik.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kiszonka
Kiszonka
8 lat temu

W Suwałkach opłata za parking jest godzinowa i wynosi 2, 50 zł, za zgubienie biletu pobierana jest dodatkowa kwota w wysokości 20, 00 zł, w Krośnie pierwsze pół godziny będzie darmowe, i opłata jednorazowa 1 zł lub 2 zł i to tak dużo!!!! Ludzie opamiętajcie się i nie twórzcie skandalu tam gdzie go nie ma!