Kierowcy jeżdżą A4 z Jarosławia do Radymna

A4 między Jarosławiem a Radymnem jest już gotowa. Fot. GDDKiA

JAROSŁAW, RADYMNO. Od godz. 18 w poniedziałek (27.05) kierowcy będą mogli  jeździć 18-kilometrowym odcinkiem A4 między Jarosławiem a Radymnem.

Decyzja zezwalająca na dopuszczenie odcinka do ruchu została wydana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla całego, 25-kilometrowego odcinka Jarosław – Radymno. Jednak w pierwszej kolejności oddany do ruchu zostanie 18-kilometrowy odcinek od węzła Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do węzła Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna).

Natomiast oddanie do ruchu odcinka od węzła Jarosław Zachód do węzła Jarosław Wschód (7 km) uzależnione jest od zakończenia budowy węzła Jarosław Zachód realizowanego w ramach sąsiedniego kontraktu Rzeszów – Jarosław, budowanego z gigantycznymi opóźnieniami przez Polimex – Mostostal. Oddanie węzła Jarosław Zachód GDDKiA planuje się w trzecim kwartale tego roku.

Wykonawcą odcinaka Jarosław – Radymno była firma Budimex S.A. Wartość umowy to 969,2 mln zł.

Gdzie dojedziemy nowym odcinkiem ?
Od strony Jarosławia na A4 będzie można na razie wjechać tylko z drogi wojewódzkiej nr 880 Jarosław – Pruchnik przez węzeł Jarosław Wschód w Pawłosiowie (ulokowany na południe od miasta). Autostradą będzie można pojechać na wschód. Na południe od Radymna A4 przetnie się z drogą krajową nr 77 (Przemyśl – Radymno). Skrzyżowanie tych dróg to węzeł Przemyśl. Na tym węźle autostrada na razie się skończy i będzie można z niej zjechać albo na północ w kierunku Radymna i krajowej czwórki, albo na południe drogą krajowa nr 77 do Przemyśla.

Artur Getler

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnderImię (wymagane) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ander
Gość
Ander

No proszę jak się ruszyło- PIS doszedł do władzy i już pierwszego dnia otwarto autostradę.

Imię (wymagane)
Gość
Imię (wymagane)

z czego autostrada ca 6 km !!! a co !

Imię (wymagane)
Gość
Imię (wymagane)

my pod Reszowem tyz nie gorsi. mozemy se pojechac od Zaleza az do Zaczernia. Cale 11 km!!!