KIEROWCY: – Kiedy prawoskręt przy rondzie Dmowskiego będą gotowe?

Ratusz liczy, że drogowcom uda uporać się z budową prawoskrętów przy Galerii Rzeszów do końca miesiąca. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Wedle umowy, firma wykonująca inwestycję ma czas do końca listopada, lecz chcemy zakończenia prac już we wrześniu – mówi Andrzej Świder, dyrektor MZD w Rzeszowie.

O budowie prawoskrętów przy rondzie Dmowskiego w Rzeszowie informowaliśmy już kilkukrotnie. Od kilku dni, w związku z zamknięciem przejazdu na ul. Batorego oraz rozpoczęciem roku szkolnego, ruch w centrum, w tym m.in. właśnie przy Galerii Rzeszów, znacznie się zwiększył Efekt? Spore korki. Zirytowani kierowcy apelują więc o jak najszybsze oddanie do użytku prawoskrętów. – To pomoże rozładować korki – mówią.

Rzeszowianie od dawna narzekają na korki, które tworzą się na głównych ulicach w centrum miasta. W związku z tym, ratusz postanowił dobudować prawoskręty na trzech niezwykle ważnych skrzyżowaniach. Po-wstają one na: ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej i al. Cieplińskiego, al. Powstańców Warszawy w kierunku al. Sikorskiego oraz al. Niepodległości w kierunku al. Armii Krajowej. Sporo obecnie dzieje się przy rondzie Dmowskiego, gdzie prace przy inwestycji realizowane są od czerwca. Pierwszy etap, prowadzony na wakacjach, nie powodował szczególnych utrudnień w ruchu, lecz od kilku dni kierowcy dopytują, kiedy roboty się zakończą. – Odkąd rozpoczął się rok szkolny, a przy tym zamknięto przejazd na ul. Batorego, przy rondzie Dmowskiego codziennie tworzą się spore korki. Dodając do tego roboty przy obu prawo-skrętach, rozkopy i ciężki sprzęt, sytuacja na drodze irytuje – mówi pan Konrad, nasz Czytelnik. I rzeczywiście, przejazd przez rondo Dmowskiego to żadna przyjemność. Oddanie do użytku dodatkowych pasów może nie zlikwiduje całkowicie korków, lecz sytuację z pewnością poprawi.

Kiedy więc prace budowlane mają się zakończyć? – Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą, ostateczny termin realizacji prawoskrętów mija wraz z końcem listopada – informuje Andrzej Świder, dyrektor Miejskie-go Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Mimo to chcemy, aby prace zakończyły się wcześniej, już pod koniec września, dlatego ciągle rozmawiamy z wykonawcą. Zależy nam na inwestycji, gdyż jej celem jest zwiększenie przepustowości ruchu – dodaje. Ile pochłonie budowa dodatkowych pasów ruchu? Realizacja drogi na ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Marszałkowskiej i al. Cieplińskiego wyniesie łącz-nie ok. 1,8 mln zł.

Kamil Lech

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
maxxKaganiecRolkithijenaROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maxx
Gość
maxx

wszyscy wiedzą, że przed wyborami trzeba przeciąć wstęgę, a to „nadzwyczajne” skrócenie terminu zapewne za sprawą kandydata; łaski nie robią, bo jak w październiku przyjadą studenci to kierowcy by ich z ratusza wyciągnęli i do roboty pogonili

Kaganiec
Gość
Kaganiec

Tadek i Rysio powinni razem iść do ZK za przekręty.Ale jak tam Ryszard się miewa?Bo chodzą słuchy że odpoczywa zmęczony wielce.

Rolkit
Gość
Rolkit

Co z tego jak najbardziej potrzebny prawoskręt koło galerii nie powstanie bo ważniejsza jest kawiarnia w tym miejscu. Mafia deweloperów w Rzeszowie ma się dobrze.

hijena
Gość
hijena

piątek godz.13,45,trzech wybitnych fachowcow od rydla i dziagana pracuje w znoju,jeden popija wodę ,drugi jara szluga,a trzeci trzyma się łopaty

ROMAN
Gość
ROMAN

Co tam prawoskręty -ok. dobrze że robią
Ale kiedy w końcu zacznie sie przebydowa tego ronda na węzeł bezkolizyjny
Jak je widział tow.Kruczek x lat temu :O !

???
Gość
???

Była szansa na prawoskręt z wiaduktu tarnobrzeskiego w kierunku wiaduktu śląskiego, ale leśne dziadki przegłosowali budowę pijalni lury.

maniek
Gość
maniek

Dobro pana z wyrokiem jest najważniejsze w naszym mieście.