Kierowcy mają dość stania w koszmarnych korkach!

“Zetka” to najbardziej uciążliwe skrzyżowanie w mieście. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Kiedy ruszy przebudowa “Zetki”?

O uciążliwościach związanych z przejazdem przez “Zetkę” będącą jednym z newralgicznych skrzyżowań w Krośnie, pisaliśmy niejednokrotnie w Super Nowościach. – Pokonanie tego skrzyżowania to istny koszmar – mówili bez owijania w bawełnę nasi Czytelnicy, którzy odważyli się zadzwonić do naszej redakcji. Na ich prośbę postanowiliśmy sprawdzić na jakim aktualnie etapie są prace związane z planowaną przebudową “Zetki”?

“Zetka” zwłaszcza u kursantów budzi lęk, a nawet przerażenie. To jak się okazuje najbardziej uciążliwe skrzyżowanie w mieście.

Kierowcy są wściekli
– Bywa, że trzeba stać w gigantycznym korku 15 minut, a nawet dłużej –  opowiada nam jeden z kierowców. – Pokonać to skrzyżowanie jest naprawdę ciężko – przekonuje.

Zanim przez skrzyżowanie przetoczy się sznur samochodów i ruch wróci do jako takiej “normalności”, to musi minąć ok. pół godziny! – opowiada nasz Czytelnik. Kierowcy klną przy tym na czym świat stoi.

Dzięki przebudowie “Zetki”, ruch odbywał się będzie płynnie, przejazd przez to skrzyżowanie będzie łatwiejszy, a kierowcy nie będą tracić czasu na stanie w korkach.

Ruch ma odbywać się płynniej
– W tej chwili mamy opracowaną dokumentację projektową na przebudowę tego skrzyżowania. Dokonany został również podział działek prywatnych pod przyszły pas drogowy. Prace geodezyjne są już zakończone. W najbliższych dniach skierujemy wniosek do Wydziału Architektury o wydanie pozwolenia na budowę, tzw. ZRID-u, czyli zgody na realizację inwestycji drogowej – informuje Joanna Sowa, rzecznik prezydenta Krosna. – Po pojawieniu się stosownego ogłoszenia, mogą mieć miejsce odwołania. Nie wszyscy bowiem zgadzają się na przedstawione przez nas rozwiązanie. Mamy obawy, że przedłuży to procedury uzyskania ZRID-u – zwraca uwagę rzeczniczka. – Gdyby wszystko szło zgodnie z planem, nie byłoby żadnych protestów, to jeszcze w tym roku powinniśmy uzyskać zgodę na realizację inwestycji, a jeśli będą środki finansowe w przyszłorocznym budżecie, to przebudowę skrzyżowania moglibyśmy zacząć na wiosnę przyszłego roku – dodaje.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments