Kierowcy mówią: – Dość!

W najbliższą sobotę na drodze wyjazdowej z Rzeszowa na Łańcut planowany jest protest przeciwko rosnącym w zawrotnym tempie cenom paliw. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Rusza ogólnopolska akcja przeciwko wysokim cenom paliwa. Przyłączają się do niej również mieszkańcy Podkarpacia. – Nie chcemy płacić horrendalnych kwot za tankowanie.

W najbliższą sobotę w kilkudziesięciu miastach Polski odbędą się protesty przeciwko skandalicznie wysokim i stale rosnącym cenom za paliwo. Do akcji przyłączają się mieszkańcy Podkarpacia.

Podkarpaccy przeciwnicy rosnących cen paliwa porozumiewają się za pomocą facebooka. Do wczorajszego popołudnia chęć udziału w akcji zadeklarowało już 140 osób. W zamyśle organizatorów jest utrudnienie ruchu na trasie wylotowej z Rzeszowa na Łańcut. Internauci zapowiadają, że będą jeździć na tym odcinku z prędkością maksymalnie 40 kilometrów, co musi spowodować dodatkowe utrudnienia na i tak zatłoczonej trasie.

Policjanci zapowiadają, że będą uważnie przyglądać się protestowi i sprawdzać, czy nie narusza on obowiązujących przepisów. – Tamowanie lub utrudnianie ruchu drogowego są zabronione. Osoba, która tego się dopuszcza podlega odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze będą oceniać czy dochodzi do złamania przepisów i w razie konieczności interweniować. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi być świadomy swych obowiązków na drodze – mówi podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Internauci planujący sobotni protest mają jeszcze inny pomysł na wyrażenie swego sprzeciwu wobec rosnących cen paliw. Niektórzy planują demonstracyjne tankowanie za jak najmniejszą kwotę. Na razie rekordzistą jest jeden z użytkowników facebooka, który przedstawił paragon z jednej ze stacji benzynowych na kwotę… 30 groszy.

Szymon Jakubowski

do “Kierowcy mówią: – Dość!”

 1. Dawid

  Nie daj się robić w balona i dołącz do protestu!!!
  Jeśli nie podobają Ci się obecne ceny paliw to w ŚRODĘ 01.02.2012 NIE TANKUJ paliwa na stacjach ORLEN i BLISKA (bo to tez Orlen). Dlaczego ORLEN? Bo ma największe udziały w sprzedaży paliw. Jeśli wkurzymy ich to oni wkurzą RZĄD który straci na tym MILIARDY ZŁOTYCH i tylko to może przynieść skutek!!!
  Blokowanie dróg, czy robienie sztucznego tłumu nic nie zmieni bo szkodzimy tym sami sobie, a nie RZĄDOWI.
  Proszę udostępnij to na swoim profilu i poleć znajomym. Akcję będziemy powtarzać do skutku!!!
  Pozdrawiam

 2. Stefan

  Może również co wekend wyłaczać z obrotu jedną sieć stacji paliw. Np. w tę sobotę i niedziele lub cały tydzien bądź miesiąc nie tankujemy na Orlenie. Międlar straszy jak Cyrankiewicz : „kto podniesie ręke na władze będzie mu odrąbana”. Zeszmaciło się to słońce Peru, oszczędza naszym kosztem bez ujmowania sobie i swoim. Sejm zwiększa budżet, kancelarie też, urzędy centralne też. Tylko emerytom i tym co wiążą jeszcze koniec z końcem można coś zabrać bezkarnie – więc biorą. A że lud u nas potulny i głupi więc robią co chcą. Nawet Araby upomniały się o swoje, nie mówiąc o Europie zachodniej. U nas strzygą nas jak barany. Potrzeba drugiej Solidarności lub komuny.

 3. Imię (wymagane)

  popieram !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.