Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu

W środę, 7 bm., rozpoczną się prace związane z przebudową przejazdu kolejowego w Jedliczu. Fot. Archiwum

JEDLICZE. Będą przebudowywać przejazd kolejowy.

W ramach współpracy Powiatu Krośnieńskiego z PKP Polskie Linie Kolejowe zostanie przebudowany przejazd kolejowy w Jedliczu (ulica Brzozowa) w systemie STRAIL (tzw. miękki przejazd). W związku z koniecznością zamknięcia przejazdu na drodze powiatowej Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok zostanie wprowadzona nowa organizacja dla ruchu kołowego. Roboty potrwają kilka dni – ruszą w środę 7.11. a zakończą się w sobotę 10. 11. Inwestor zapewnia, że termin zostanie dotrzymany.

Jak się dowiedzieliśmy, wytyczono dwie trasy objazdów: dla samochodów do 10 ton (autobusów, samochodów osobowych) drogami gminnymi, natomiast dla samochodów o większym tonażu drogą powiatową Nr 1896R, Nr 1953R, Nr 1850R i Nr 1949R tj. przez Zręcin, Chorkówkę, Żeglce, Żarnowiec do miejscowości Jedlicze.

Będą objazdy
– Wytyczenie objazdów, głównie dla samochodów ciężarowych, TIR-ów jadących do jedlickiej Rafinerii, nie było rzeczą prostą – przyznaje starosta krośnieński Jan Juszczak. – Jednakże, uwzględniając konieczność przebudowy przejazdu, podjęliśmy ten trud organizacyjny i finansowy. Wystarczy wspomnieć, że musieliśmy postawić około 50 znaków informujących o objazdach – mówi starosta. Liczę na wyrozumiałość kierowców i wyrażam przekonanie, że efekt tego remontu wynagrodzi utrudnienia związane z modernizacją tego odcinka drogi – dodaje.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o