Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

W tej chwili gołym okiem widać, ze utrudnienia potrwają dłużej niż do 30 czerwca, a jak na początku deklarował wykonawca. Fot. Artur Getler
W tej chwili gołym okiem widać, ze utrudnienia potrwają dłużej niż do 30 czerwca, a jak na początku deklarował wykonawca. Fot. Artur Getler

RZESZÓW. Ile jeszcze potrwają roboty na węźle Świlcza.

Utrudnienia miały zniknąć 30 czerwca, jednak już wiadomo, że to science fiction. Mowa o pracach przy budowie węzła Świlcza, które generują bardzo duże utrudnienia na krajowej czwórce przy granicy Rzeszowa i Świlczy.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się w kwietniu. W związku z nimi zamknięto dwa pasy ruchu, a kierowcom pozostawiono do jazdy dwa pasy ( po jednym w każdym kierunku). Ograniczenie prędkości, zmniejszenie ilości pasów i wyjeżdżające z palcu budowy maszyny spowodowały ogromne utrudnienia i wjazd oraz wyjazd z Rzeszowa wiąże się z koniecznością stania w korku. W godzinach szczytu trzeba odstać niemal godzinę.

Utrudnienia te na pewno jeszcze potrwają, bo w tej chwili na przebudowywanym fragmencie roboty dalekie są od ukończenia. – Termin na pewno ulegnie przesunięciu – potwierdza Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Kiedy wykonawca zrealizuje już budowę dwóch pasów ruchu na kierunku Rzeszów – Świlcza, ruch zostanie przeniesiony właśnie na nie, a prace ruszą na dwóch pasach, po których obecnie jeżdżą kierowcy.

W tej chwili GDDKiA nie podaje jednak konkretów. Możliwe, że nową datę zakończenia utrudnień poznamy w przyszłym tygodniu. Trudno powiedzieć, jak długo kierowcy będą musieli stać w korkach na granicy Rzeszowa i Świlczy. Na pewno jednak prace potrwają jeszcze przez całe wakacje, a być może i to nie wystarczy.

Na pocieszenie dla kierowców można tylko powiedzieć, że na wakacjach w Rzeszowie jak co roku natężenie ruchu zmaleje, więc i korki na Krakowskiej powinny stać się mniej uciążliwe. Cieszyć powinien też fakt, że kiedy droga zostanie ukończona, to z krajowej czwórki zjedziemy na autostradowo – ekspresową obwodnicę Rzeszowa (A4 i S19), w ten sposób kierowcy uzyskają też łatwy dostęp do wjazdu na powstającą wciąż A4.

Artur Getler

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ADAMUSkierowca Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ADAMUS
Gość
ADAMUS

A te dwa ronda które tam powstaną , właśnie będą generowały takie oto korki. Droga bardzo ruchliwa a tu jeszcze ronada. Gratuluje wyobraźni Gddkia i ludzką którzy postarali się o te ronda.
można było poszerzyć wiadukt i zrobić węzeł pełną bezkolizyjną „koniczynke.” Wiadomo koszt większe ale porządnie , a nie dziadowanie z rondami i hamowanie ruchu.

kierowca
Gość
kierowca

czy tam nie budują ronda? widać to nawet na zdjęciu