Kierowcy: -Taka modernizacja al. Rejtana nie ma sensu!

Al. Rejtana nie będzie poszerzona jak początkowo planowano do 6 pasów Fot Wit Hadło

RZESZÓW. Miasto wyda ciężkie pieniądze na… kosmetyczne zmiany, zamiast dopłacić i zrobić robotę porządnie.

Aleja Rejtana miała być poszerzona do sześciu pasów ruchu, co usprawniłoby na niej jazdę.  Ratusz z planów jednak zrezygnował, bo… musiałby dopłacić. – To skandal – burzą się Rzeszowianie. – Jak już się za coś zabierają, to niech zrobią to porządnie, a nie mydlą ludziom oczy nową nawierzchnią i kostką na chodnikach. Jerzy Cypryś, szef klubu PiS w Radzie Miasta, działania Ratusza na czele z prezydentem Ferencem kwituje dosadnie: – Przykład ul. Rejtana to kolejny dowód, że prezydent budżet miasta wydaje, a nie inwestuje.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Katarzyna Szczyrek

do “Kierowcy: -Taka modernizacja al. Rejtana nie ma sensu!”

 1. ROMAN

  do p.Juliana – to nie tak — jako przykład miasto we Francji Aulnnay-sous-Bois /80tyś. mieszkańców/ była droga szybkiego ruchu i był problem – i co zrobili [ był rok 2002] konsultacje – ich wynik ;
  rozpoczęła się budowa;
  - rond-skrzyżowań-kładek dla pieszych-centrum konferencyjne-obiekty użyteczności publicznej-lokale mieszkaniowe-przedszkole – szkołę podstawową- i dwa parki – można – oczywiście nawet w miejszym mieście myślą perspektywicznie -

 2. Julian

  to może od razu wybudujmy w centrum miasta autostradę…

 3. rzeszowiak

  Zgadzam się ,skoro kosmetyka ma tak wyglądać i za tyle to lepiej nic nie robić na rejtana bo szkoda kasy, za pare lat będzie brakowało tego jednego pasa , teraz jest juz problem jak np: jest jakaś stłuczka czy wypadek. Wiadomo inwestycja wzrosła by do ponad 100mln zł bo nie wszystkie tereny są miasta, dodatkowo koszty duże by poniosło miasto przy zmianie połozenia lini energetycznych pod ziemią, ale mimo to jak coś budować to z rozmachem zeby słuzyło na wiele dekad lat a nie na góra 10lat.

 4. dariusz

  FERENC Z TUSKIEM DO WYMIANY, KONIEC Z TYM OBJAZDOWYM CYRKIEM!

 5. ROMAN

  co to za modernizacja – robią to samo co w 1972 roku- jak robili tą ulicę – od podstaw a minęło sporo lat i samochodów przybyło – a tu znowu ; klajster – klajster – klajster – i zrobione.

 6. andrzej

  już dawno powinno się staruszka usunąć niech bawi wnuki/wnuczki,a nie bawi się w rządzenie miastem
  bo to za drogo nas mieszkańców kosztują te jego pomysły rodem z PRLu,i te jego urzędnicze wisiorki postkomunistyczne

  • rzeszowiak

   andrzeju – a kogo widzisz innego na miejscu pana Ferenca ?? chyba nie tego …. Cyprysia bo śmiech na sali o n wogóle się na tym nie zna, poza tym jak całe te pisuarostwo, które kompromituje siena każdym kroku ze swoimi pomysłami, jak nie zakas palenia w ogródkach to ostatnio chcieli poparcia aby MKS i inni przewoźnicy prywatni korzystali z miejskich przystanków co juz woła o pomstę do nieba.

 7. Piotr

  Zrobia tak jak z Podkarpacką tzn rozkopią przed zimą i TAKI BAJZEL BĘDZIE CZEKAŁ DO WIOSNY.

 8. Stefan

  I tutaj się zgadzam z Cyprysiem. Lepiej zrobić raz porządnie a nie bez sensu wydać kase na remont ala asfaltowy Tadek: krawężniki do góry i asfalt się leje.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.