Kierowcy zablokują drogi i sparaliżują stacje benzynowe

- Zachęcam wszystkich kierowców, aby dołączyli do protestu. Trzeba przypomnieć premierowi, że zwykli ludzie zarabiają zbyt mało, aby mogli tankować za takie pieniądze - mówi Paweł Wilk, koordynator protestu na Podkarpaciu.

PODKARPACIE. Benzyna po 6 zł tego już za wiele! Kierowcy będą protestować przeciw wysokim cenom paliw.

Niedawno olej napędowy dobijał do ceny 6 zł za litr. Koncerny pofolgowały nieco właścicielom aut z silnikiem Diesla, a zaczęły drenować kieszeń kierowcom aut z napędem benzynowym. Cena bezołowiówki goni niedawne rekordy oleju napędowego. Litr Pb95 kosztuje już od 5,85 do nawet 5,95 zł. Tego już zbyt wiele. Kierowcy chcą powiedzieć stop!

24 marca w całej Polsce ma ruszyć kolejna już akcja protestacyjna kierowców przeciw wysokim cenom paliwa. Wyjadą na drogi i jadąc żółwim tempem zablokują główne drogi wjazdowe do największych miast. Do tego pojawia się na stacjach benzynowych i będą paraliżować ich pracę, tankując niewielkie ilości paliwa i płacąc banknotami o wysokim nominale – Podczas tego protestu będziemy blokować głównie stacje sieci Orlen – mówi Paweł Wilk, koordynator protestu na Podkarpaciu. – Już przygotowujemy się do akcji, staramy się o potrzebne pozwolenia na protest.

Kierowcy, którzy już dołączyli do akcji porozumiewają się głównie za pośrednictwem strony internetowej akcji protestacyjnej www.twojepaliwo.pl oraz na portalach społecznościowych. Kierowcy z Podkarpacia zainteresowaniu dołączeniem do protestu mogą skontaktować się z Pawłem Wilkiem wojewódzkim koordynatorem protestu za pośrednictwem drogi mailowej pisząc na adres podkarpackie@twojepaliwo.pl

***

To chyba jedyne wyjście aby przemówić do rozsądku ludziom odpowiedzialnym za obecne ceny paliw. Polacy nie zarabiają tak jak mieszkańcy Europy Zachodniej a tankują po takich samych cenach. Niestety nie wszyscy zarabiamy tyle ile premier albo prezesi koncernów paliwowych. Przeciętny mieszkaniec Podkarpacia za godzinę pracy ledwie kupi litr paliwa!

Jak będzie wyglądał protest?

Strajk  kierowców odbędzie się 24 marca, zbiórka protestujących kierowców przewidziana jest na godz. 11.30 na parkingu pomiędzy Auchan a Leroy Merlin. Akcja wystartuje o godz. 12, najpierw kierowcy przejadą z parkingu w stronę Łańcuta, potem kawalkada zawróci i ruszy z powrotem do Rzeszowa. – Na stacji Orlen przy E40 tankujemy po 1zl płacimy kartami albo banknotami o wysokich nominałach oraz zamawiamy jakieś jedzenie – mówi Paweł Wilk, koordynator protestu. Potem protestujący pojadą na rondo Pobitno i zawrócą na parking pod Auchan.  – Oczywiście cały czas jedziemy z prędkością 30 maksymalnie 40 km na godzinę – podkreśla Paweł Wilk.

Artur Getler

do “Kierowcy zablokują drogi i sparaliżują stacje benzynowe”

 1. asfdsg

  JESTEM ZA PROTESTEM, BO CENY WSZYSTKIEGO W STOSUNKU DO MOICH ZAROBKÓW SĄ CHORE!!!
  ALE TRZEBA ROBIC TO, MADRZE I Z GŁOWĄ!!!!
  ZNACZY TAK ŻEBY KTOŚ TO ZAUWAŻYŁ………………………………………………
  *BLOKUJĄC STACJE GNĘBI SIĘ TYLKO PRACOWNIKÓW!!!

  *POWIEM WAM, CO BY ODNIOSŁO SKUTEK W PROTEŚCIE PRZECIW CENOM PALIW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  @ TRZEBA BY PRZESTAĆ TANKOWAĆ NA STACJACH KOLORU CZERWONEGO CHYBA Z ORŁEM i podstacjach chyba zielonych tej że sieci, której to rząd jest właścicielem i w ten sposób reguluje ceny………………………………

  Tylko wtedy rząd odnotuje spadek sprzedaży I JEST REALNA SZANSA NA OBNIŻKĘ

  KTO NIE CHCE PŁACIĆ ZA PALIWO PO 6ZŁ NIECH TO DODA NA SWOJE MEDIA FB NK ITD.

  STOP ACTA DAŁO RADĘ TERAZ TEZ DAMY RADE

 2. jozek

  Proponuję jazdę w terenie zabudowanym na wszystkich pasach 49 na godzinę.ZABLOKUJE TO WSZYSTKIE MIASTA NA AMEN. Co na to wszechwładna straż miejska i pol;icja. Będą regulowac ruchem ? Będa miec zajęcie.Że nikt jeszcze na to nie wpadł ,to się strasznie dziwi ę.To byłby najlepszy protest.

 3. mimi

  Solidna blokada dróg na euro2012 to jedyne konkretne rozwiązanie.
  Niech europa zobaczy co się dzieje w tym piehdolniku.

 4. wiesiek

  Ktoś proponował nie używamy samochodów kilka dni niech koncerny piją paliwa nich się w nich topią. Efekt bez odzewu. Podnieść im paliwa do 66 zł. Muszą jeździć bez samochodu można żyć

 5. ERYK

  jak i tak nic nie da sie z tym zrobić chyba ze solidna blokada na euro 2012 i koniec tematu

 6. niania

  premierowi nie ma co przypominać, tylko wywalić go trzeba na zbity pysk zanim Polskę doprowadzi do totalnej ruiny

 7. ROMAN

  No tak Panie ERYK- można jeść codziennie grochówkę i zrobić sobie instalację – no to zaraz akcyzę zrobią na groch nie ?

 8. ERYK

  kup se GAZ !!!

 9. ROMAN

  aktualnie dane z godziny 13,55 [15-III-2012]- ropa brent – baryłka 124,61 dolar.- wystarczy sobie policzyć

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.