Kilkadziesiąt starych drzew zostanie wyciętych

RZESZÓW. – Jakim prawem urzędnicy chcą ścinać stare lipy przy ulicy Wieniawskiego? We wtorek na 38 drzewach namalowano czerwone „iksy”, co oznacza, że zostały skazane do wycinki – mówi oburzona pani Danuta. – Przecież w projekcie przebudowy drogi miały być chodniki, ale lipy miały pozostać. Skąd więc ta nagła zmiana decyzji?

Jak twierdzi nasza Czytelniczka w planach zagospodarowania ulicy Wieniawskiego brano pod uwagę, że przy robotach dotyczących przebudowy drogi może się zdarzyć ścięcie pojedynczych drzew. Ale dodała, że nie mówiono o wycinaniu całego szpaleru 50-letnich lip. Informowano też, że niektóre drzewa byłyby wykopywane nie mechanicznie za pomocą koparek, a ręcznie.

– Gdy w środę rano zobaczyłam czerwone znaki na drzewach, to od razu zadzwoniłam do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miasta, ale urzędniczka poinformowała mnie, że wydano już pozwolenie na wycięcie drzew i wkrótce robotnicy się tym zajmą – dodaje. Pani Danuta szukała organizacji ekologicznych, które powstrzymałyby wycinkę, ale jak sama przyznaje nie wie już gdzie się zwrócić żeby powstrzymać wycinkę.

ga, and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments