Kilkadziesiąt tysięcy na oświetlenie ratusza

Miasto traktuje oświetlenie ratusza jako rzecz na tyle ważną, że lekką ręką wyda na to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Miasto za kilka dni ogłosi przetarg na opracowanie projektu i wykonanie oświetlenia ratusza.

Celem wydania aż kilkudziesięciu tysięcy złotych jest, jak tłumaczył mediom rzecznik prezydenta Rzeszowa, wydobycie piękna rozmaitych obiektów za pomocą profesjonalnego oświetlenia. Budynek ma zostać oświetlony latem, najpóźniej jesienią. Dokładne koszty będzie można podać dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

To jednak nie koniec jeśli chodzi o zabawę oświetleniem. Jeszcze na tych wakacjach mają zostać oświetlone drzewa stojące na rynku oraz studnia. Miasto domaga się także, by właściciele budynków stojących przy rzeszowskim rynku, zaangażowali się w pomysł z oświetleniem i zadbali o to, by ich nieruchomości również zostały “upiększone” światłem z ich prywatnych pieniędzy. Wysłano już w tej sprawie kilkadziesiąt pism.

Bsz

do “Kilkadziesiąt tysięcy na oświetlenie ratusza”

 1. Jon

  Ciesz się „Marika”, że jeszcze tych kilka pseudo ogródków jest! masz gdzie kawę wypić! A,le …. miasto innowacyi, wydało 12 baniek na okrągłą kładkę gzie będzie jedno zejście bez schodów! To jest innowacja w rozumieniu durnego prezesa, który podpatrzył kładki przy okazji wycieczki z żoną Aleksandrą w Chinach! Tylko, że mu chyba oczy p….dą zarosły, bo w Chinach raczej nie schodki, a łagodne podejścia!
  Debilny projekt, jaśnie panującego wam oszołoma, jet taki że …. obciach, zbudujcie sobie jeszcze kolejkę!!! Będzie nie zły cyrk, wilki na ulice, szcz..nie po kątach i sr..nie to specjalność Rzeszowa. Przez wasze zachowania, Anglicy zaczęli, pisać po polsku , że sikanie grozi grzywną 500 funtów. Szkoda, że nie jestem tutejszy, może bym wtedy robił jak wy, s.ał, szcz.ał gdze popadnie,mam tylko nadzieję na szybkie uwolnienie się z tego pseudo miasta,

 2. marika

  Nie jest tak źle z rzeszowskim rynkiem. Byłam w zeszłym tygodniu i naprawdę spodobało mi się. Ogródki są spokojne – w pobliżu nie ma ruchu samochodowego. Można spokojnie posiedzieć prawie do białego rana. Gorzej jak ktoś tylko przechodzi przez rynek. Musi omijać stoliki. Niewiele miast w Polsce ma taki komfort i spokój na rynku.
  Nie mam nic przeciwko podświetleniu samego ratusza, byle nie zrobiono z tego choinki. To wielka sztuka tak podświetlić pewne elementy architektury, żeby dawały tylko poświatę. Broń Boże podświetlać drzewa – to już ociera się o kicz. Nie widzę też potrzeby zwracania się do właścicieli kamienic, aby we własnym zakresie sfinansowały podświetlenia. Jeżeli miasto chce podkreślić pewne elementy architektoniczne kamienic – niech to uczyni na koszt miasta. Tutaj potrzeba wyczucia i smaku, żeby z Rzeszowa nie zrobić Pociejowa.

 3. Jon

  Zresztą a propos dresów, to nie dziwne , że nie zauważasz takich osobników, jak pół mieszkańców Rzeszowa wygląda jakby wyszło pobiegać! Ale to już taka prowincjonalna moda! Białe buciki, bluza z paskami itd.

 4. Jon

  A ja wam dziękuję wam za taki rynek, gdzie nie można się spokojnie napić kawy, aby cię żulisko rzeszowskie nie zaczepiło o pieniądze lub papierosa! Weź „marsjanin” i „rzeszowiak” pojedź do normalnego miasta, nie tego od innowacji a zobaczysz jak powinien wyglądać normalny rynek!

 5. rzeszowiak

  do jon – tyle żuli powiadasz – sam jesteś żul widze w liczbie mnogiej albo jesteś ślepy albo faktycznie delirka i widzisz poczwórnie.

 6. marsjanin

  Mam pytanie do Jon – gdzie tyle zuli i tyle dresów widziałes na Rzeszowskim rynku? Dosyc czesto jestem na rynku zarówno jak są imprezy ale takze i na kawę i zawsze było spokpojnie. jedynie raz jak było otwarcie jasieonki i koncert to był jakiś podpity jegomosć ale policja lub straż miejska bardzo szybko go zwinęła.
  Jestem za tym aby rynek ładnie wyglądał a dla przeciwnicy tego pomysłu powinni zgłosic wniosek aby nie kosić trawników w rzeszowie i nie odsnieżac ulic bo tez wydajemy miejskie pieniądze.

 7. Jon

  Buc i tyle! Zamiast oświetlać, zająłby się porządkiem w Rynku, gdzie żul na żulu, dres na dresie! Wstyd dla miasta z takim rynkiem, a właściwie ryneczkiem Patrolu policji czy straży miejskie nie uświadczysz, rynek wygląda jak targowisko, a teraz będzie wyglądał jak podświetlone targowisko!

 8. pawlo

  ta ja napewno będę oświetlał swoją hate aby prezydenciowi się podobało , akto rachunek zapłaci , zapewne nie on.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.