Kim jest tajemniczy nożownik?

Być może to świadek zdarzenia, którego śledczy do tej pory szukają. Fot. Policja

RZESZÓW. Po kilku miesiącach śledztwa nadal nie wiadomo kto zaatakował i zranił 19-latkę.

Bandyta, pijany szaleniec, a może zazdrosny chłopak? Kto 22 lutego br. napadł na dziewczynę przy ulicy Rejtana i poważnie ją zranił nożem?

Przypomnijmy. 19-letnia dziewczyna, w nocy wracała z dyskoteki do swojego domu na osiedlu Dąbrowszczaków. Nożownik zaatakował ją pomiędzy blokami mieszczącymi się przy ulicy Rejtana. Dziewczyna momentalnie otrzymała cios nożem myśliwskim w okolice nerki. Ostrze wbiło się na głębokość 10 cm. Dziewczyna dobiegła do jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Rejtana 1E. Zaczęła rozpaczliwie wciskać po kolei przyciski domofonu, żeby ktoś jej pomógł. Drzwi otworzyli studenci, którzy następnie wezwali karetkę i policję. Gdyby nie oni dziewczyna prawdopodobnie by zmarła.

Jaki był motyw sprawcy?

- Właśnie umorzyliśmy śledztwo wobec nie wykrycia sprawcy – mówi Łukasz Harpula, z-ca szefa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator podkreśla jednak, że cały czas trwają intensywne czynności zmierzające do złapania nożownika i nikt tej sprawy nie odpuścił.

Trudno jest powiedzieć jaki był motyw sprawcy, bo z torebki, którą zabrał dziewczynie nożownik nic nie zginęło. Wiadomo, że mężczyzna nie próbował zgwałcić napadniętej. – Porównywaliśmy inne sprawy z użyciem noża i ustaliliśmy, że żadna z nich nie łączy się z tą z ulicy Rejtana – mówi Łukasz Harpula. Czy 19-latka mogła znać napastnika? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tak i być może dziewczyna boi się o własne życie, dlatego nie zdradziła kim był nożownik.

Śledczy nadal poszukują osobę, która została nagrana kamerą mniej więcej w tym samym czasie, kiedy doszło do napadu na ulicy Rejtana. Super Nowości pokazywały stop klatki z tego nagrania, ale nikt się nie zgłosił i nikt mężczyzny nie rozpoznał.

Grzegorz Anton

do “Kim jest tajemniczy nożownik?”

  1. lol

    czemu nie rozwieszają oni plakietek ani nie jeżdża cały czas to jest jakieś chore KOCHAM ten Ostrowiec

  2. TOMEK

    jakiś h*.! pierd***.y! ża tak nie podskoczy do jakiegoś gościa to by m mu miażge z ryja zrobił!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.