Kim jest tajemniczy nożownik?

Być może to świadek zdarzenia, którego śledczy do tej pory szukają. Fot. Policja

RZESZÓW. Po kilku miesiącach śledztwa nadal nie wiadomo kto zaatakował i zranił 19-latkę.

Bandyta, pijany szaleniec, a może zazdrosny chłopak? Kto 22 lutego br. napadł na dziewczynę przy ulicy Rejtana i poważnie ją zranił nożem?

Przypomnijmy. 19-letnia dziewczyna, w nocy wracała z dyskoteki do swojego domu na osiedlu Dąbrowszczaków. Nożownik zaatakował ją pomiędzy blokami mieszczącymi się przy ulicy Rejtana. Dziewczyna momentalnie otrzymała cios nożem myśliwskim w okolice nerki. Ostrze wbiło się na głębokość 10 cm. Dziewczyna dobiegła do jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Rejtana 1E. Zaczęła rozpaczliwie wciskać po kolei przyciski domofonu, żeby ktoś jej pomógł. Drzwi otworzyli studenci, którzy następnie wezwali karetkę i policję. Gdyby nie oni dziewczyna prawdopodobnie by zmarła.

Jaki był motyw sprawcy?

– Właśnie umorzyliśmy śledztwo wobec nie wykrycia sprawcy – mówi Łukasz Harpula, z-ca szefa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator podkreśla jednak, że cały czas trwają intensywne czynności zmierzające do złapania nożownika i nikt tej sprawy nie odpuścił.

Trudno jest powiedzieć jaki był motyw sprawcy, bo z torebki, którą zabrał dziewczynie nożownik nic nie zginęło. Wiadomo, że mężczyzna nie próbował zgwałcić napadniętej. – Porównywaliśmy inne sprawy z użyciem noża i ustaliliśmy, że żadna z nich nie łączy się z tą z ulicy Rejtana – mówi Łukasz Harpula. Czy 19-latka mogła znać napastnika? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tak i być może dziewczyna boi się o własne życie, dlatego nie zdradziła kim był nożownik.

Śledczy nadal poszukują osobę, która została nagrana kamerą mniej więcej w tym samym czasie, kiedy doszło do napadu na ulicy Rejtana. Super Nowości pokazywały stop klatki z tego nagrania, ale nikt się nie zgłosił i nikt mężczyzny nie rozpoznał.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
8 lat temu

czemu nie rozwieszają oni plakietek ani nie jeżdża cały czas to jest jakieś chore KOCHAM ten Ostrowiec

TOMEK
TOMEK
8 lat temu

jakiś h*.! pierd***.y! ża tak nie podskoczy do jakiegoś gościa to by m mu miażge z ryja zrobił!