Kino Konesera

Fot. Materiały prasowe

Kino Helios zaprasza na Kino Konesera, czyli na cykliczne pokazy, filmów ważnych, nagradzanych na filmowych festiwalach i realizowanych przez wybitnych twórców.

4 lipca – film pt. „Buena Vista Social Club”, który opowiada o kilkunastu muzykach, występujących w klubie i zaangażowanych w produkcję albumu „Buena Vista Social Club”. Pokazane są też dwa koncerty w Amsterdamie oraz występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku, latem 1998 roku.

11 lipca – błyskotliwa i makabryczna zarazem satyra pt. „Życie to jest to”. Roberto, bezrobotny i sfrustrowany spec od marketingu, spada z rusztowania w ruinach rzymskiego amfiteatru. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią, z prętem wbitym w głowę, staje się natychmiast pożywką dla dziennikarzy, podczas gdy ekipy ratunkowe głowią się, jak go uwolnić.

18 lipca – obraz Nadine Labaki, pt. „Dokąd teraz?”. To opowieść o Takla, Yvonne i Amale, którzy żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.

25 lipca – film dokumentalny pt. „Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze” pokazujący rok z życia myśliwych, wędkarzy i innych osób zamieszkujących wioskę położoną w sercu syberyjskiej głuszy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments