Kładka jak z dżungli już po remoncie

Mieszkańcy Boguchwały i Rzeszowa mogą już korzystać z wyremontowanej kładki nad Wisłokiem. Fot. Wit Hadło
Mieszkańcy Boguchwały i Rzeszowa mogą już korzystać z wyremontowanej kładki nad Wisłokiem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, BOGUCHWAŁA. Kontrowersyjna kładka dla pieszych przypominająca most w amazońskiej dżungli nie będzie już stanowiła niebezpieczeństwa dla ludzi, którzy chcą się przedostać przez Wisłok. Właśnie zakończył się remont, dzięki któremu kładka zyskała nowe oblicze.

– Już po wejściu kilka metrów na kładkę, ta zaczynała się niebezpiecznie bujać, a zniszczone drewniane deski i porozrywane siatki ochronne nie dawały gwarancji, że przeprawa do Rzeszowa zakończy się sukcesem – mówi pan Marian (65 l.) z Boguchwały.

Inaczej na tę kładkę patrzyli młodsi, dla których most rodem z dżungli stanowił ciekawą atrakcję.

– Przechodzenie przez taką kładkę było fajną przygodą, a już zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba było nieść też rower i plecak – śmieje się Adrian (27 l.) z Rzeszowa. – Wiem, że nie było to zbyt bezpieczne, ale jak bujało, to człowiek mógł znów poczuć się dzieckiem – dodaje.

„Ława”, bo tak nazywali ją mieszkańcy Boguchwały, została wybudowana jeszcze w roku 1949, a dwa lata temu z powodu złego stanu technicznego została zamknięta dla ruchu pieszych. To jednak nie zniechęcało ludzi do korzystania z niej. Od kiedy w 2010 roku Budziwój został przyłączony do Rzeszowa, nie było wiadomo, kto ma się mostkiem zająć – miasto Boguchwała czy władze Rzeszowa.

– W lipcu 2013 roku zostało podpisane porozumienie przez oba samorządy dotyczące przebudowy kładki oraz jej eksploatacji. Zakłada ono, że koszt przebudowy i eksploatacji będzie obciążał budżety obu samorządów solidarnie po 50 proc. – mówi Piotr Klimczak, z-ca burmistrza Boguchwały.

Prace remontowe objęły m.in. renowację betonowych podpór, lin stalowych, wymianę pomostu drewnianego kładki, naprawę balustrad stalowych. Zadanie wykonała Firma Budowlana „Probud” z Lutczy, a wartość tej inwestycji wyniosła ponad 52 tys. zł.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no tak – kładka służyła 62 lata i pies z kulawą nogą nie wiedział że co jakiś czas potrzebny jest remont – proszę jaka to władza domyślna i pojęta
– jak się zrobił szum to raz – dwa i za 52 tysiące lifting zrobili – czyli co można – no chyba że można tylko potrzeba podejmować odpowiednio i szybko właściwe decyzje – nie ?

Czytelnik
Czytelnik
7 lat temu

Naprawili kładkę i na czym się teraz ten biedny tarzan będzie huśtał. Będzie musiał się przenieść do innej dżungli, do której w sumie ma niedaleko. Co więcej tam właśnie zakładają światełka więc będzie na czym….

ome
ome
7 lat temu
Reply to  Czytelnik

hehehehe sucho. sam najlepiej idz sie pohustac, na cyku.

czytelnik
czytelnik
7 lat temu

Taka sama kladka jest w Nowa Wies – Terliczka.
Niektorzy z mieszkancow mieli wybudowane specjalne wozy do tej kladki i przewozili plody rolne przez Wislok. To ze rowerami i motocyklami jezdzono to nawet nie ma o czym wspominac.

Zdzich
Zdzich
7 lat temu

„Od kiedy Budziwój został przyłączony do Rzeszowa, nie było wiadomo, kto ma się mostkiem zająć”. To znaczy, że wcześniej było wiadomo-to dlaczego nic nie zrobiono. No ale po 2010 roku to już jest wina Ferenca oczywiście, bo wcześniej jak Budziwój należał do Tyczyna to była w idealnym stanie od 1949 roku oczywiście. A może tak na prawdę to kładkę wyremontowano dlatego, że Budziwój włączono do Rzeszowa ?

wapniak zygmunt
wapniak zygmunt
7 lat temu

„Kontrowersyjna kładka” dlaczego takie okreslenie? Ta kladka istnieje odkad pamietam z 20/25 lat. Gdzie tu kontrowersja?

roni33
roni33
7 lat temu

Pociete metalowe elementy mostu jeszcze 3 tygodnie temu stanowily podpory pod lukowymi szalunkami na nowym Moscie Gayowego. Nic sie nie zmarnowalo. Nie marudz smerfie marudo

stach
stach
7 lat temu

no to jak widać rzeczywiście przenieśli most z Wierzbowej. No ale co się dziwić na obietnicach zawsze się kończy w rzeszowie…..tak samo jak miały być chodniki na Białej po wcieleniu jej do rzeszowa lub na Jana Pawła ll. A teraz będą mówić że ogłaszają przetarg na wymiane bruku na rynku zamiast poprawić tam gdzie sie zapadło a pieniądze przeznaczyć na budowe nowych rzeczy

leon
leon
7 lat temu
Reply to  stach

W zamian po przyłączeniu to za śmieci i podatki płacisz więcej niż w Tyczynie. Tyle zyskało sie po przyłączeniu do rzeszówka.

wapniak zygmunt
wapniak zygmunt
7 lat temu
Reply to  leon

Tyle ze bilety tancze, i chodniki porobili ze nie wspomne o oswietleniu niektorych ulic. Ze wsi jestes czy z PO ze macisz wode?