Kładka nad torami zamknięta do końca sierpnia

Zakład Linii Kolejowych zapewnia, że nie ma opóźnień w remoncie kładki i roboty zakończą się 31 sierpnia. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. – Nie ma opóźnień w remoncie – zapewniają kolejarze.

Mieszkańcy osiedla Tysiąclecia niecierpliwią się, bo nie widać postępów w remoncie kładki nad torami. Muszą nadkładać drogi żeby dojść w okolice dworca PKP. – Jak długo mamy czekać aż znów otworzą kładkę – pytają nasi Czytelnicy z tego rejonu miasta.

W ostatnich dniach nie widać zresztą żadnych robotników i na zamkniętej kładce nic się nie dzieje. Remont tego obiektu rozpoczął się na początku marca. Jak nas poinformowano w Zakładzie Linii Kolejowych w Rzeszowie, zgodnie z umową z wykonawcą, roboty zakończą się 31 sierpnia.

– Otrzymaliśmy zapewnienie, że roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem – zapewnia  Marek Małacha, zastępca dyrektora w ZLK. – Przerwy mogą mieć charakter technologiczny ze względu na prace antykorozyjne przy elementach stalowych. Tablice umieszczone od strony miasta i od strony ul. Kochanowskiego informują o obecnej organizacji ruchu pieszych i terminie wyłączenia kładki z ruchu.

Zasadnicze prace polegają na oczyszczeniu, zabezpieczeniu antykorozyjnym i pomalowaniu kładki oraz obejmują wymianę nawierzchni. Dzięki temu zostanie zapewnione bezpieczne przejście pomiędzy peronami i połączenie miasta z ul. Kochanowskiego. Poprawi się również wygląd obiektu.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dębiczanin
Dębiczanin
8 lat temu

cała ta kładka jak i okolice dworac glownego PKP i PKS to wstyd już nie tylko dla Rzeszowa ale dla mieszkańców regioniu, PYTAM się gdzie są włądze regionu, dlaczego kasa unijna dla regionu nie idze na modernizcje kluczowego centrum komunikacyjnego Podkarpacia – to jest skandal ze wszyscy maja to, jak dla mnie!, w dupie… z drugiej strony nasz wladza podkarpacka glownie albo korzysta z smochodow sluzbowych albo z lotniska… wiec kolej i PKS, mam takie odczucie! ze, maja gdzies… smutne

ala
ala
8 lat temu

kładke powinno już dawno zastapic cywilizowane przejscie pod torami !!! bo teraz to wstyd !!!