Kładka nieczynna do końca sierpnia

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Od środy (25 bm.) do 31 sierpnia nieczynna będzie kładka dla pieszych w rejonie dworca głównego PKP w Rzeszowie. Przejście nad torami zamknęła kolej.

Zbudowana przed 52. laty kładka będzie gruntownie remontowana. Wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika i belki podchodnikowe oraz osłony przeciwporażeniowe. Zamontowane zostaną antykorozyjne zabezpieczenia. Boczne osłony na kładce będą pomalowane na niebiesko, a cała konstrukcja na kolor szary. Przy kładce ustawiona będzie tablica informująca o zamknięciu kładki i możliwości przejścia na osiedle 1000-lecia pod Wiaduktem Tarnobrzeskim.

and

do “Kładka nieczynna do końca sierpnia”

 1. melchior

  dużego miasta? dużego?
  kładki i mosty dają przestrzeni miejskiej oddech.
  podziemne tunele… jak szczury…. byłoby gdzie walnąć grafiti, i ulżyć pęcherzowi…

 2. Podkarpacie

  eh przydałboby się wyburzyć ten cały dworzec, łącznie z tą kładką i zbudować coś na miarę dużego polskiego miasta, które aspiruje do miana metropolii… a nie wskrzeszać starą kładkę, która się troch przypudruje co lud rzeszowski się miał czym inspirować… gdzie jest nasz wspaniały Prezydent, gdzie jego obietnoce o dworcu z prawdziwego zdarzenia, o przejściu podziemnym wybudowanym zgodnie z nowoczesnymi trendami??? PYTAM SIĘ GDZIE

 3. mieszkaniec

  zamiast nowoczesnego przejścia podziemnego, jak w nowoczesnym mieście europejskim, stolicy polskiego województwa, stolicy metropolii – to ci remontują kładkę niedostosowaną do potrzeb wielu grup społecznych np. osób niepełnosprawnych itp.

 4. Pablo

  Całe szczęście, że będzie remont. Posypywana w zimie solą kładka rdzewieje, kilka lat i nie byłoby po czym przejść. Szkoda, że przez 50 lat nie doczekaliśmy się przejścia podziemnego do osiedla 1000-lecia.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.