Kłopoty z naziemną telewizją cyfrową?

Warto skorzystać z pomocy uczniów, którzy odwiedzą zainteresowane osoby i pomogą dostroić telewizor do odbioru cyfrowego. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem z odbiorem telewizji, zachęcamy do korzystania z bezpłatnych infolinii.

– Po przełączeniu na cyfrową telewizję nie mogę odbierać niektórych programów – mówi Pan Zygmunt. – Kupiłem dekoder, odbieram inne programy, ale nie wszystkie – dodaje. Mieszkaniec osiedla Krakowska Południe w Rzeszowie ma podobne problemy: – Podłączyłem dekoder, ale od wczoraj nie mogę oglądać wszystkich programów – mówi Stanisław.

Takich zgłoszeń od Państwa dostajemy sporo. Jak wyjaśnia Urząd Wojewódzki, nie wystarczy dokupić dekoder i podłączyć dobrze telewizor do anteny, żeby móc bez problemów odbierać wszystkie programy. Obecnie dostępnych jest 18 programów naziemnej telewizji cyfrowej. Brak któregoś z nich może być spowodowany niedostrojeniem w odbiorniku TV.

Wiele kanałów emitowanych było w trybie testowym i nadal może się zmieniać częstotliwość ich nadawania. To może powodować ich znikanie z telewizora. W takim przypadku należy odszukać je ponownie. Przyczyną braku niektórych programów może być niewłaściwy dekoder, niewłaściwa antena lub okablowanie, które nie jest w stanie odebrać programów o słabszym sygnale emisyjnym.

Młodzi pomogą dostroić
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie-Turaszówce będą pomagać osobom starszym w sprawach technicznych w okresie  przejścia na odbiór programów nadawanych w systemie telewizji cyfrowej. Pomoc będzie udzielana bezpłatnie, a skorzystać z niej mogą mieszkańcy Rzeszowa, Krosna i okolic.

Od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 przyjmowane będą zgłoszenia. Po odebraniu zgłoszenia wolontariusze odwiedzą zainteresowane osoby i pomogą dostroić telewizor do odbioru cyfrowego. Uczniowie będą posiadali legitymacje szkolne w celu sprawdzenia ich tożsamości. Akcja pomocy uczniów rzeszowskiej i krośnieńskiej szkoły prowadzona będzie do końca marca.

Blanka Szlachcińska

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
sokółrobertStanisławRicoKulfon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rico
Gość
Rico

Mieszkam na Baranówce niedaleko wieży i odbieram raptem 6 programów z mux3. Dostrajałem telewizor na wszystkie sposoby i co, nie ma tych 18 programów oprócz tych 6. Gdzie ten myx1 i2 ?

Stanisław
Gość
Stanisław

nadal będziesz odbierał tylko te 6 programów z mux3. Dopóki szanowna administracja nie zainstaluje ponownie anten zbiorczych,które to parę lat w wstecz pousuwała.Możliwe jest też doświetlenie na naszej wieży muxa2 i muxa1 lecz niema takiej osoby w naszym Kochanym Kraju aby zleciła szanownym Panom
z EMITELA to wykonać.

Rico
Gość
Rico

To o d**e rozbić taką cyfryzację

Kulfon
Gość
Kulfon

Przy dobrej antenie spokojnie można z Baranówki (0,3kW) odebrać sygnał cyfrowy nawet do 30 km od Rzeszowa (w kieunku północnym – w miarę równinnym)

Pantera
Gość
Pantera

mi tyko MUX-1 nie znajduje wogóle.parę dni temu był

Ambroży
Gość
Ambroży

Czy jest jeszcze coś nie spieprzone w naszym Kraju??

heh
Gość
heh

Nasunęła mi się jedna odpowiedź, ale po głębszej analizie(3 sekundy) już została obalona…

Franek
Gość
Franek

Tylko dlaczego MUX2 i MUX3 z Krosna nadają o mocy 100kW a MUX1 na 25kW a w Rzeszowie w mieście innowacji aż 2 kW i tylko MUX3?

Zdzich
Gość
Zdzich

Nadajnik w Rzeszowie znajduje się w środku osiedla i nie może mieć dużej mocy. Przy analogu było podobnie

blokers
Gość
blokers

dzieje się tak dlatego ,że szpenio od cyfryzacji Boni bedac w Rz.zapomniał nacisnąć jakiejś wajchy może hucznie obchodzono cyfryzacje.To typowe dla tych nieudaczników

robert
Gość
robert

Żarówki świeciłyby same w najbliższych blokach jakby miał 100kw

sokół
Gość
sokół

bo w Rzeszowie nadajnik masz w środku osiedla i większa moc jest niemożliwa, a 2 kW spokojnie wystarcza na Rzeszów i okolice. zanim zaczniesz szydzić poczytaj trochę co można, a czego nie i dlaczego…

ROMAN
Gość
ROMAN

no to teraz po domach oprucz komorników zaczną chodzić stroiciele telewizorów- należy uważać na przebierańców !