Kłótnia podczas rady miasta

Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Zakończyła się zwołana w trybie pilnym sesja rady miasta.

Debatowano m.in. nad utworzeniem programu „Rzeszowska Karta Rodzin Wielodzietnych 3+” i projekcie uchwały o przystankach MPK. Szczególnie pierwszy temat sesji wzbudził emocje. Już na wstępie nastąpiła ostra wymiana zdań między debatującymi.

Zadecydowano, że zgłoszona przez radnych PiS „Karta 3+” trafi do Komisji Rodziny w celu dopracowania. Jednym z głównym argumentów poddających wątpliwości obecny kształt projektu okazał się brak rzetelnych danych dotyczących ilości rodzin wielodzietnych na Podkarpaciu.

Odrzucony został natomiast projekt uchwały dotyczący udostępnienia przystanków MPK prywatnym przewoźnikom.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IgorROMANdamianDociekliwyroman Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Igor
Gość
Igor

Najbardziej „podobał” mi się jeden z radnych proprezydenckiej koalicji RRz – SLD – PO, który dzisiaj rano na antenie Radia Rzeszów stwierdził, że sesje nadzwyczajne zwołuje się tylko w przypadku ważnych tematów. Pan radny nie krył nawet, że do takich „ważnych przypadków” należy np. unijna kasiorka, ale jakieś tam rodziny wielodzietne to pikuś, dla którego sesji zwoływać nie warto. Jak rozumiem rodziny wielodzietne to już pewnie nie mieszkańcy Rzeszowa? Co innego to zapewne budowniczowie kolejnych galerii handlowych. O, ci to nawet jakby z najodleglejszego zakątka od Rzeszowa pochodzili, to są stuprocentowymi, jakże ważnymi jego obywatelami. Na przykładzie tego głosowania wyraźnie… Czytaj więcej »

ROMAN
Gość
ROMAN

no to teraz co będą chodzić po podkarpaciu i pukać do domów i sprawdzać ile kto ma dziatwy – to sprawa na stulecia muszą chodzić od domu do domu – czy jak skończą to stan się będzie zgadzał ?

damian
Gość
damian

żeby czasem ten pis nie miał jakichś zasług dla miasta tępaki jedne

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

Mówiłem, że przepadnie…Mamy taką radę miasta, że przepadnie nawet tabliczka mnożenia do 100 jak ją zgłosi PiS pod głosowanie…Zapamiętam i czekam na wybory panie Ferenc i jego dworzanie!!!

roman
Gość
roman

a to wuje złamane !
przystanków im ‚szkoda’, powinni zlamasy zapier ….lać po Rzeszowie pieszo !