Kłótnia radnych o wyższe podatki

Słowa radnych PiS-u nie spodobały się rajcom koalicji rządzącej w ratuszu. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Od przyszłego roku stawki podatku od nieruchomości w Rzeszowie wzrosną. Mowa przede wszystkim o wyższych opłatach od budynków mieszkalnych.

Pójdą one w górę nieznacznie z 0,68 zł do 0,70 zł za mkw. Dzięki temu budżet miasta, w porównaniu z 2018 r. powiększy się o ponad 112 tys. zł. Wyższe będą także m.in. podatki od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i tym przypadku stawka wzrośnie z 23,10 zł do 23,47 zł. Zmiany wywołały dyskusję.

– Nie jest dobrym pomysłem aby zwiększać dochody miasta poprzez podwyższanie podatków, szczególnie że władze RP dały możliwość podniesienia wskaźnika, lecz my jako samorząd mamy prawo z tego nie korzystać – mówił Grzegorz Koryl, radny PiS. W podobnym tonie wypowiedział się jego klubowy kolega, Marcin Fijołek tłumacząc, że „Rzeszów powinien promować się w świecie jako miasto niskich podatków”.

Słowa radnych PiS-u nie spodobały się rajcom koalicji rządzącej w ratuszu. – Prezesi w spółkach państwowych zarabiają po 100 tys. zł miesięcznie i to są pieniądze z kieszeni podatników – grzmiał Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa. Konrad Fijołek wspomniał o „misiewiczach” nawiązując do spółki PGE, od której miasto za gigantyczne kwoty zakupiło energię elektryczną. – Jestem radnym od 17 lat i po raz pierwszy ktoś odważył się podwyższyć samorządowi ceny prądu o 70 proc. – oceniał radny. Ostatecznie po kilkudziesięciominutowej debacie za ustawą zagłosowało 15 radnych, a 7 było przeciw.

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Karl KrematorzystaJJ23hijenaOldresjack Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

jestem ciekaw ,co ztych podatkow miasto zafunduje mieszkańcom.Moze tak wybudowac kolejna fontannę .Dawno nie było nowej.

JJ23
Gość
JJ23

Czytaj uwaznie!!! Ceny energii elektrycznej wzrosna!!! Ktos mysi za to zaplacic. Rozumiesz to? Moze niech ci ktos madrzejszy wytlumaczy.

Oldres
Gość
Oldres

stare, wypróbowane komusze metody dziadka Tadka, podwyżki, podwyżki, bez nich komuch nie istnieje

jack
Gość
jack

Podwyżkę zaledwie o 2 groszy jeszcze jakoś przełknę :)-

emigrant
Gość
emigrant

Ciekawe ze w krajach zachodnich PODATEK ziemski jest JEDNAKOWY w wysokosci w PROCENTACH w sosunku do wartosci ziemi na terenie calego kraju.
Wysokosc oplat jest tylko uzalezniona OD WARTOSCI ZIEMI ktora sie szacuje CO DWA LATA.
Radni nie maja nic do gadania w sprawie PROCENTOWEJ wysokosci podatku.

Mieszkaniec Rzeszowa
Gość
Mieszkaniec Rzeszowa

Konradzie Fiołek ja na twoim miejscu na znak protestu na podwyżkę prądu o 70 % złożył bym mandat radnego. Ale wiem że tego nie zrobisz.

Tomek
Gość
Tomek

Zaczyna się podnoszenie podatków. Za chwile znowu woda, śmieci,prąd,gaz,żywność,paliwo. Ku….. tak nie może być!

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

Teraz każdy płacze ale jak były wybory to każdy jak ostatni ( sorry za słowo) idiota głosował na PISlam ….500+ kosztuje;)

ROMAN
Gość
ROMAN

A co to za afera normalna pyskówka pod publike – no jakby se tak z liścia walili i to na udeptanej ziemi to by dopiero było
A tak to normalka – jak co roku to w góre tamto w góre normalne zaciskanie pętli na szyi Suwerena