Klub Pacjenta zaprasza

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Lekarze kardiolodzy z grupy Carint oraz ze Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli i Przemyśla organizują spotkania edukacyjne.

O eliminacji czynników ryzyka i mechanizmów prowadzących do rozwoju choroby wieńcowej, leczeniu oraz postępowania po przebytym ostrym zespole wieńcowym (zawał serca, niestabilna dusznica bolesna) i angioplastyce wieńcowej można będzie posłuchać na inauguracyjne posiedzeniu Klubu Pacjenta, które odbędzie się 21 marca w Stalowej Woli, w “Zajeździe Sezam” przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 51, o godzinie 16 oraz 23 marca w Przemyślu w Sali Konferencyjnej Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio, ul. Monte Cassino 18 o godzinie 11.

Klub Pacjenta to inicjatywa stworzona przez Zespół lekarzy kardiologów oraz specjalistów Spółki Carint dla pacjentów, których dotknął problem ostrego zespołu wieńcowego, zawału serca czy choroby wieńcowej. Lekarze specjaliści przez lata praktyki widząc ogromną potrzebę edukacji i rozwiewania licznych wątpliwości chorych, mając na uwadze ich bezpieczeństwo zdrowotne i komfort psychiczny oraz najwyższą jakość opieki, podjęli inicjatywę stworzenia dla naszych podopiecznych KLUBU PACJENTA.

Jak to działa?

Lekarze kardiolodzy organizują i prowadzą cykliczne spotkania Pacjentów ze specjalistami. W przyjaznej i miłej atmosferze zarówno Pacjenci jak i Ich Najbliżsi mogą wysłuchać wykładów na temat chorób układu krążenia, choroby wieńcowej, zawału serca oraz zabiegów jakie umożliwia nowoczesna kardiologia inwazyjna. Ponadto dowiadują się jak żyć po zawale serca, a także jak mu skutecznie zapobiegać. Po wykładzie lekarze specjaliści odpowiadają na wszelkie nurtujące Pacjentów pytania, których często nie mieli okazji zadać podczas pobytu w szpitalu. To właśnie Pacjenci i lekarze prowadzący spotkania tworzą wspólnie pierwszą tego typu inicjatywę w regionie.

am

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.