Knapp zaczyna walkę w Grand Prix

ICE SPEEDWAY. Grzegorz Knapp, jedyny Polak w elicie światowych wyścigów motocyklowych na lodzie, już w ten weekend rozpocznie walkę w tegorocznym cyklu Grand Prix.

– Chcę się pokazać z jak najlepszej strony, ale wiem, że będzie to bardzo trudne, bowiem konkurencja jest bardzo mocna – mówi Grzegorz Knapp.

Knapp w tym roku po raz pierwszy w historii będzie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Polak miał już okazję do startów w tym cyklu przed rokiem, ale wówczas zaczynał od roli rezerwowego, co uniemożliwiło mu występy we wszystkich turniejach. Ostatecznie został sklasyfikowany na 15. miejscu. Teraz mierzy zdecydowanie wyżej. Nasz najlepszy „lodowy zawodnik”, który na co dzień reprezentuje barwy II-ligowego KSM-u Krosno już od tygodnia przebywa w Rosji. W minioną niedzielę wystartował w Togliatti w finale IME, w którym zajął 11. miejsce.

Faworytem tegorocznej rywalizacji w IMŚ jest Nikołaj Krasnikow, który powalczy o siódmy z rzędu złoty medal. Będzie mu w tym starała się przeszkodzić cała koalicja jego rodaków, których łącznie z Krasnikowem w GP wystartuje aż ośmiu. Dziką kartę na występy w GP od FIM otrzymał Holender Johnny Tuinstra.

Lista startowa turniej w Krasnogorsku: 1. Siergiej Karaczincew (Rosja), 2. Grzegorz Knapp (Polska), 3. Peter Koij (Szwecja), 4. Iwan Iwanow (Rosja), 5. Stefan Pletschacher (Niemcy), 6. Harald Simon (Austria), 7. Gunther Bauer (Niemcy), 8. Dmitrij Bulankin (Rosja), 9. Stefan Svensson (Szwecja), 10. Nikołaj Krasnikow (Rosja), 11. Franz Zorn (Austria), 12. Igor Kononow (Rosja), 13. Dmitrij Chomicewicz (Rosja), 14. Johnny Tuinstra (Holandia), 15. Danił Iwanow (Rosja), 16. Witalij Chomicewicz (Rosja), R1. Mats Jarf (Finlandia), R2. Antonin Klatovsky (Czechy).

Terminarz GP 2011:

1. i 2. runda w Krasnogorsku (Rosja) – 5 i 6 lutego;

3. i 4. runda w Togliatti (Rosja) – 12 i 13 lutego;

5. i 6. runda w Assen (Holandia) – 12 i 13 marca;

7. i 8. runda Inzell (Niemcy) – 26 i 27 marca.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments