Koalicja PO-PSL może się rozpaść

Według wiceministra Jana Burego między PSL a PO trwają obecnie “poważne męskie rozmowy” Fot. Wojciech Preisner

KRAJ, PODKARPACIE. Czy iskrzenie w relacjach między politykami PSL i PO doprowadzi do upadku rządu?

Czy koalicja rządząca przeżywa kryzys zagrażający jej istnieniu? Takie sygnały pojawiają się z różnych stron polskiej sceny politycznej. Wczoraj w audycji Kontrwywiad na antenie RMF FM wywodzący się z Podkarpacia wiceminister skarbu państwa i przewodniczący klubu PSL Jan Bury dał wyraz coraz większym rozczarowaniom ludowców z koalicji z Platformą Obywatelską.

Niemal otwarty konflikt między koalicjantami związany jest m.in. z planami podwyższenia wieku emerytalnego. Platforma chce szybkiego wprowadzenia tej kontrowersyjnej reformy. PSL chce aby przebiegało to etapami i umożliwienie wcześniejszego przechodzenia na emeryturę kobiet z dziećmi.

Więcej w Super Nowościach

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polaczek
Polaczek
9 lat temu

PSL do piachu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Raz na zawsze

Stefan
Stefan
9 lat temu

Zielone chłopaki mają z czego płacić. Już dawno są przy korycie jako tzw. języczek u wagi i dali du….. lewicy i prawicy i dadzą każdemu, kto nie odspawa ich od koryta. Niech płacą i nie ma dyskusji, a jak nie to komornika do nich posłać jak posłano by w majestacie prawa do każdego z nas. Jest prawo i równość w tym kraju czy znowu jest stosowane wybiórczo.

llm
llm
9 lat temu

PSL to najbardziej mydlaca oczy partia. Niech zniknie na zawsze

ZB
ZB
9 lat temu
Reply to  llm

Popieram

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

Podoba mi się pomysł PSL dotyczący emerytur kobiet rodzących dzieci.

Józef
Józef
9 lat temu

Obaj koalicjanci są siebie warci. PSL szantażuje PO byciem w koalicji za długi w postaci 22mln zł.
Faktycznie oba ugrupowania skutecznie rozkradają majątek Polski , jaki ocalał do tej pory ( ostatnio usiłują wykończyć POLFARMĘ i cit-em wykończyć lasy państwowe) . Najświeższym chwalebnym osiągnięciem tej koalicji jest zablokowanie środków UE w wys ponad 300 mln EURO za błędy w MMR.
Osobiście jestem za tym aby PSL zniknął raz na zawsze z polityki, ponieważ nie reprezentuje wcale interesów wsi , a jedynie co im dobrze wychodzi w tej klice to nepotyzm!.