Kobiety będą pracować dłużej

- Kobiety często mają niższe emerytury ponieważ w dniu przejścia na emeryturę legitymują się krótszym stażem ubezpieczeniowym niż mężczyźni, uzyskują też niższe wynagrodzenie za pracę od mężczyzn – mówi Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rzeszowie.

PODKARPACIE, KRAJ. Powoli zbliża się nieuchronne.

Rząd opracował harmonogram zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Oprócz tego planowana jest jeszcze jedna ważna zmiana, wiek emerytalny dla obu płci ma zostać podniesiony do 67 lat. Jak podała “Gazeta Prawna” przeciętna emerytura kobiet jest o 30 procent niższa niż ta jaką pobierają mężczyźni.

Zmian tych nie powinniśmy się spodziewać szybko. Na pewno nie wprowadzi ich obecna ekipa rządząca. Zmiany planowane są na kilka etapów. Miały by rozpocząć się już w  2015 roku i potem przez 10 lat wiek emerytalny miałby być stopniowo podnoszony i zrównywany.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Baba
Ali Baba
9 lat temu

A ja proponuję pracę dożywotnią a podatek podnieść do 100%. Powstanie wtedy raj na ziemi, niczym w Biblii, bo wszyscy będą chodzili nago ;-)
Politykierzy i Banksterzy Wszystkich Krajów – Łączcie Się !

bob
bob
9 lat temu

Dlaczego Polacy maja pracowac do 67 roku zycia a inne narody nie. Francuzi, Niemcy , Hiszpanie , Wlosi …Czy to sa narody nadludzi . Czy nasz narod jest po prostu bardziej zniewolony , ulegly ? Nasza historia i ich , to dwa rozne swiaty – obeszla sie z nimi na pewno lagodniej – nie zaznali smaku socjalizmu . U nas 2 pokolenia stracone – pracowaly cale zycie azeby kupic 1 samochod no i w kwiecie zycia wprowadzic sie do M-3 / nie mam na mysli sektorow uprzywilejowanych / Jadlo i pilo sie byle co / chleb PTHW , mleko kwasniejace… Czytaj więcej »

Kaptowaniec
Kaptowaniec
9 lat temu

Trzeba po prostu usunąć w wyborach tych durni, którzy niszczą wszystko, co nasi ojcowie i dziadkowie wypracowali w PRL no, o co walczyli robotnicy Solidarności 1980 roku. Służba zdrowia musi powrócić do finansowania budżetowego gdzie lekarz w czasie swoich godzin pracy przyjmuje pacjentów a nie pilnuje limitów i wypełnia nikomu niepotrzebne rozliczenia. Z emeryturami to ci debile wreszcie niech się określą czy starsi mają ustąpić miejsca młodym a do czasu uzyskania emerytur mają zdechnąć z głodu czy pierdzieć w stołki zmuszając młodych do emigracji.

Sirk
Sirk
9 lat temu

Po co komu składki emerytalne, ten system dąży do tego aybśmy wogóle nie pobierali EMERYTURY. Przyczyna jest taka że do 67 lat oże dożyć co najwyżej 50% uprawnionych do pobierania zasiłku.
Chory sen – uwazam ponadto ,że czas zlikwidować składki zdrowotne – po co płacić na państwowa służbe zdrowia skoro i tak do lekarza jak chcemy sie wyleczyc- idziemy PRYWATNIE !!!! A do państwowego możemy sie rejestrowac najszybciej za pół roku (specjalisty nie rodzinnego) !!!!!

roman
roman
9 lat temu

no proszę – brakuje niewolników do pracy więc co- mają trochę jeszcze popracować- jak pójdą na tą emeryturę no to będą już tak w tym wieku 67 lat sprawni że faktycznie – skorzystają na tej emeryturze że chej

Piotr
Piotr
9 lat temu
Reply to  roman

Pracujący do śmierci będą finansować emerytury agentów Tomków, górników i innych uprzywilejowanych.

Czy dalej uważasz Korwina za szaleńca ?