Kobiety i młodzi uciekają z Podkarpacia

Podkarpacie ma jeden z najniższych stopni femiznizacji. W naszym województwie na 100 mężczyzn przypada 105 kobiet - to najniższy wynik w Polsce. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Znamy wyniku Spisu Powszechnego. Ubywa nas, trudno znaleźć pracę i wybudować dom.

Wyniki Spisu Powszechnego są dla naszego regionu zatrważające. Wynika z nich, że na Podkarpaciu pracuje zaledwie 40 procent osób zdolnych do pracy. Mamy jeden z najwyższych poziomów bezrobocia w Polsce i co ciekawe ubywa nam kobiet. W całym kraju ubywa rąk do pracy i jest nas w Polsce znacznie mniej niż zakładano.

Na Podkarpaciu pracuje nawet mniej niż co druga osoba zdolna do pracy. Reszta osób to ludzie bierni zawodowo lub poszukujący pracy. Z tym, że wiele osób tzw. biernych zawodowo, tzn. nie próbujących pracy znaleźć została w tę bierność wepchnięta zupełnym brakiem perspektyw na zatrudnienie.

Więcej w Super Nowościach

Artur Getler

do “Kobiety i młodzi uciekają z Podkarpacia”

 1. Stefan

  Jest żle, bo władza na Podkarpaciu od lat to barany. Najpierw lizali po du… Jarka, a teraz Donkowi wchodzą bez mydła. Nie wywalczyli nic dla regionu i nie zrobili nic. Marszałek poprzedni i obecny markuja tylko pracę, nie robią nic. Szynobus do Tarnobrzega dwa razy na dzień to szczyt ich mozliwości. Wojewodzina zajęta sobą i nie ma czasu ani wizji aby coś zmnieniać. Trzeba stąd wiać, a ostatni gasi światło.

 2. grrr

  To ich sposób na obniżenie cen mieszkan, bo za 20 lat nie bedzie kto mial mieszkac, polowa nieruchomosci bedzie pusta:)

 3. rysiek

  tu najwiecej pisowców i największe bezrobocie – wszystko jasne ….

  • Mariusz

   Rysiek, dlaczego bezczelnie łżesz ?!

   - Zachodniopomorskie – 18,8 % (bastion PO)
   - Warmińsko-Mazurskie – 21,3 % (też PO)
   - Lubuskie – 16,6%
   - Kujawsko-Pomorskie – 18%

   Podkarpackie – 16,5%

   http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1487_PLK_HTML.htm

  • Józef

   rysiek- chyba trafiłeś w sedno -tutaj sami wyklęci PIS-wcy , gdyż wszystkie synekury na Podkarpaciu obsadzone do spodu swoimi z PO/PSL-u. Cóż więc robić nie da się im wmówić winę za 13,5 % bezrobocia , chyba żeby tak oskarżyć pisowców ,że siedzą w chałupach na złość Tuskowi i opływają w luksusach dnia codziennego . I nie zapominaj na nich donieś swojemu idolowi ,ze jest ich dużo, są coraz silniejsi i zwarci nie chcą brać za darmo w Szwecji działek i tam się osiedlić, a tutaj Ci zawadzają i możesz sam nie doczekać tej wymarzonej „emerytury 67″?.

 4. czesiek

  tusk nie klamal zrobi zielona wyspe za kilka lat nie bedzie nikogo i zasadza lasy a na lakach beda pasly sie jelenie

 5. ZYLASTY

  TYLKO WIECEJ KLADEK I GALERII URATUJE RZESZOW + MIESZKANCOW!!! PANIE PREZYDENT I MINSTRO WY WIECIE JAK SOBIE POMAGAC!

 6. zgrzyt

  Na dojazd z 40 km do Rzeszowa do pracy, trzeba wydać pół najniższej pensji. Za komuny bilet miesięczny kosztował 45 zł. Państwo polskie rozkłada się.

 7. L.k

  I mają racje.Tutaj nie ma żadnych perspektyw.Praca za głodowe pensje przeważnie najniższa krajowa,brak
  nawet takiej pracy.Mam dwóch prawie dorosłych synów i już dzisiaj,żaden nie widzi sensu pracy w tym zaścianku,ja również popieram ich i jeżeli będą mieć możliwość,to niech wyjeżdzają.Tutaj szkoda poprostu marnować swojego życia.

 8. OTOKAR BALCY

  JAKOS NIKT Z MOICH ZNAJOMYCH NIE JEST SKORY DO PRZYZNANIA SIE , ZE GLOSOWALO NA „PO”. WIEM NA 100%, ZE MIELI PLATFORME ZA ZBAWCOW, TERAZ PRZEBAKUJA, ZE TYLKO RZAD KACZYNSKIEGO JEST W STANIE NAPRAWIC TO” BAGNO”.

 9. JACEK

  NO NIESTETY MOJ ZNAJOMY LATA TEMU MOWIL:” DO NATO – TAK! , DO UNII – NIE!!!”, BO UNIA TO PULAPKA. NA POCZATKU CIE POGLASZCZE, ALE POTEM RATUJ SIE KTO MOZE!!!
  KOMU BUDUJEMY TE PIEKNE OBIEKTY? DLA KOGO DROGI?,KOMU ODNAWIAMY MIASTA?
  PRZECIEZ NAS ZA 200 LAT NIE BEDZIE, LUB „PRAWIE BEDZIEMY”.

 10. Józef

  Na którą z partii byś zagłosował, gdyby wybory odbywały się dzisiaj? / zródło Interia .PL/
  Na PO

  21%Na PiS

  47%Na inną

  20%Na żadną

  12%Głosów: 8633

 11. Kibic pld rubieży Polski

  I bedzie nas jeszcze mniej. Dziekujemy ci PO.

  • obcy

   no i dobrze, że wyjeżdżają !!!podkarpacie trzeba zaorać ! wypuścić barany na łąki i warszawka będzie miała wczasy pod gruszą hihi i jest git ! do kogo macie pretensje ? wybraliście takich …przywódców to macie !

 12. ROMAN

  no nie ma się co dziwić – a proste pytanie – ile powstało nowych zakładów od 1989 roku – bo cały czas te co były są restruktyzowane/ czyli- likwidowane/ – produkcja innych przenoszona do Chin- gdzie robotę wykonują niewolnicy- to na co młodzi będą czekać jak ONO – nic w tym zakresie nie robi- biorą sprawy w swoje ręce – zresztą wyjazdy z Galicji były zawsze brat mojej babci też wyjechał z żoną i córką w 1907 roku – nic się nie zminiło – tylko ONO ma cały czas bardzo dobrze.- więc nie ma się co dziwić – takie są reali.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.