Kobiety uzależnione od zakupów w sieci

Aż 37 proc. ankietowanych pań przyznało, że buszuje po internetowych sklepach w czasie pracy. Fot. Archiwum

Nowoczesna technologia popycha kobiety w szpony zakupoholizmu. Możliwość robienia zakupów przez internet powoduje, że kobiety buszują po wirtualnych sklepach w czasie treningu na siłowni, a nawet podczas biznesowych spotkań i weselnych przyjęć.

Najnowsze badania przeprowadzone przez znany, brytyjski, internetowy sklep z odzieżą pokazują, że za sprawą rosnącej liczby smartfonów i tabletów, kobiety nawet na chwilę nie mogą oderwać się od jednej ze swoich największych słabości – zakupów.

Z ankiety przeprowadzonej wśród tysiąca kobiet, 37 proc. z nich przyznaje, że robi zakupy w łóżku, tyle samo pań buszuje po internetowych sklepach w czasie pracy. Dla 33 proc. pań droga do pracy jest świetną okazją do nabycia nowych przedmiotów. Panie przyznają się również do zakupów internetowych dokonywanych podczas ślubu znajomych, a nawet w czasie korzystania z toalety.

– Rosnąca popularność smartfonów i tabletów oznacza, że zakupy nie znają żadnych granic, Możemy je robić praktycznie wszędzie – komentuje badania Rebecca Elderfield z serwisu Very.co.uk. – Sposób, w jaki postrzegamy modę i ją odbieramy, zmienił się diametralnie. Dziś w sekundę mogą pojawić się nowe inspiracje i tyle samo czasu zajmuje nam kupienie nowej sukienki czy butów – dodaje Elderfield.

PAP Life, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments