Kocirba z laurem „Pogórzańskiej Nuty”

Fot. Archiwum

DYNÓW, KOLBUSZOWA. Kocirba – kapela ludowa, odtwarzająca zanikającą już muzykę Mazurów (mieszkańcy gmin: Raniżów, Dzikowiec i Kamień) – zdobyła pierwszą nagrodę na Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Pogórzańska Nuta”. Impreza odbyła się w niedzielę (26 ub. m.) na scenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” w Dynowie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, tym bardziej, że spotkaliśmy się między innymi z tymi samymi kapelami, z którymi zdarzyło nam się konkurować tydzień temu w Kolbuszowej – mówi Jarek Mazur, założyciel i lider „Kocirby”. – Cieszymy się, że korzenna, pozbawiona elementów „estradowych”, chłopska muzyka znajduje uznanie także wśród specjalistów z branży, jakimi niewątpliwie byli jurorzy dynowskiego konkursu – dodaje.

Kocirba występuje w składzie: Teresa Potańska (prym), Dorota Jamróz (sekund) i J. Mazur (basy). W ub. r. w zespole na skrzypcach sekundujących grały wymiennie: Agata Maciąg, Andrzej Fabiński i znana z występu w X-Factorze – Agnieszka Tylutki.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o