Kolarski maraton w Przemyślu

Blisko 200 kolarzy stanęło na starcie VI Maratonu Twierdza Przemyśl.

KOLARSTWO. Blisko 200 kolarzy stanęło na starcie VI Maratonu Twierdza Przemyśl. Był to pierwszy punkt tegorocznego Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego, który odbył się 30 kwietnia i 1 maja zarówno na przemyskim Rynki jaki na Zniesieniu.

W zależności od wieku i doświadczenia, organizatorzy przewidzieli trzy długości tras: 62 kilometrów, 37 kilometrów i 11,5 kilometra. Najkrótszy dystans padł łupem Aleksandry Królickiej z Rymanowa. Wśród mężczyzn wygrał Kamil Cygan z Łysej Góry.

Na dystansie „mega” najlepsza wśród kobiet okazała się Eliza Jusyp z Przemyśla, która pokonała 37 kilometrów w czasie 2 godzin. W gronie mężczyzn zdecydowanie wygrał przemyślanin Łukasz Sycz.

Na dystansie „giga” mogliśmy podziwiać tylko dwie kobiety: Katarzynę Solus-Miśkowicz z Bukowiny Tatrzańskiej i Ewelinę Szybiak z Pikulic. O kilkanaście sekund lepsza okazała się ta pierwsza. W kategorii mężczyzn zaledwie o jedną sekundę zwyciężył Maciej Dombrowski z Przemyśla przed Rafałem Fijałkowskim ze Sławna

Kolarze ścigali się z ul. Sanockiej przez Kruhel Wielki, Iwanową Górę, Prałkowce, Olszany, Zalesie, Rokszyce, czerwonym szlakiem pieszym przez Górę Helichę do Przemyśla, dalej ponownie Kruhel Wielki ulicami Pasteura, Park Miejski, Tatarska, Karmelicka, Władycze na ul. Franciszkańską.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments