Kolbuszowa w „Wydarzeniach” Polsatu

Kadry z czwartkowych „Wydarzeń” Polsatu. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. O niewielkim podkarpackim miasteczku usłyszała cała Polska.

W czwartek (6 bm.) wieczorem o Kolbuszowej usłyszała cała Polska. Materiał o miasteczku nad Nilem można było zobaczyć w sztandarowym programie Polsatu – „Wydarzeniach”. Relacja z Kolbuszowej była elementem większej informacji, w której w dość ironiczny sposób zastanawiano się nad sensem współpracy polskich samorządów z partnerami z zagranicy. W rolach głównych wystąpili starosta Józef Kardyś i… Święty Mikołaj.

Na początku informacji przedstawiono sytuację z Opola, które przyjaźni się z gminą Legmoin w… Burkina Faso. W efekcie jeden z urzędników miejskiego ratusza pojechał na trzy dni do tego egzotycznego kraju, co kosztowało podatników ok. 8 tys. zł. Porównano to do działań powiatu kolbuszowskiego w celu nawiązania współpracy z włoskim Belluno.

– Partnerstwo z tym niewielkim regionem, malowniczo położonym u podnóża Alp, promował radny powiatu kolbuszowskiego – mówił dziennikarz Polsatu, wskazując na… Św. Mikołaja. – Prosił o niepodawanie nazwiska. Nie chcę niszczyć dziecięcych marzeń. – dodał. – Partner jest poważny. Grupa przedsiębiorców była tam i rozmawiała z tamtejszymi firmami, przypadli sobie do gustu – mówił „Wydarzeniom” Św. Mikołaj z Kolbuszowej.

– Niestety jego marzenia o Bellono zniszczył starosta – komentuje dziennikarz Polsatu. – Musimy zwracać uwagę na każdą wydaną złotówkę, ona musi przynosić pożytek powiatowi kolbuszowskiemu. Nie wolno nam wydawać jej na marne – zaznaczył starosta Józef Kardyś, patrząc w oko kamery.

Dla formalności dodajmy, że o próbach nawiązania współpracy Kolbuszowej z Belluno napisaliśmy w „Super Nowościach dokładnie 15 listopada b.r.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o