Kolbuszowa wielkim placem budowy

Sztandarowymi inwestycjami Kolbuszowej jest rewitalizacja Rynku. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Rewitalizują miasto, przygotowują tereny dla przedsiębiorców, inwestują w infrastrukturę wodno-ściekową, budują drogi, chodniki i parkingi.

Sztandarową inwestycją Kolbuszowej jest w tym roku rewitalizacja miasta. Koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 9 mln zł, z czego aż 6,5 mln zł to dotacja z zewnątrz. Gmina przygotowuje również tereny dla inwestorów przy ulicach: Sokołowskiej, Św. Brata Alberta i Topolowej. Wartość tej operacji to kolejne 9 mln zł. Samorząd Kolbuszowej nie zapomina również o inwestycjach w infrastrukturę drogową i wodno-ściekową.

Rewitalizacja centrum miasta dotyczy przede wszystkim: przebudowy płyty Rynku, rewaloryzacji jego zachodniej pierzei, modernizacji Ogródka Jordanowskiego, renowacji kaplicy grobowej rodziny Tyszkiewiczów, przebudowy ul Mickiewicza, a także utworzenia Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii i Inkubatora Przedsiębiorczości.

Rynek zmieni się nie do poznania
Po rewitalizacji w obrębie Rynku zmieni się organizacja ruchu. Powstanie więcej miejsc postojowych, zatoka dla busów, a także ścieżka rowerowa. Oszklona zostanie studnia, a w jej wnętrzu znajdzie się… stara pompa wodna oraz tablica informująca o atrakcjach turystycznych i historii regionu. Alejki zostaną wyłożone kostką brukową. Na płycie Rynku pojawi się prostokątny obrys dawnego drewnianego ratusza a także punkt informacyjny.

Z myślą o przedsiębiorcach
Pod koniec września b.r. gmina wzbogaci się o osiem hektarów w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych przy ul. Sokołowskiej. Chodzi o podstrefę ekonomiczną. Koszt inwestycja to ponad 4,5 mln. zł. Kolejne tereny, które gmina przygotowuje pod inwestycje, znajdują się przy ul. Św. Brata Alberta i Topolowej. Obszar o pow. 12 ha ma być kompletnie uzbrojony w połowie przyszłego roku. Przedsięwzięcie to ma kosztować ok. 4,5 mln zł.

Infrastruktura drogowa i wodno-ściekowa
Gmina nie zapomina też o infrastrukturze. Obecnie trwają prace przy budowie drogi gminnej i kanalizacji sanitarnej w Kolbuszowej Górnej (za rzeką). Wartość zadania wynosi ponad 1,4 mln zł. W najbliższym czasie powstaną także: parking przy ul. Narutowicza obok cmentarza, chodnik przy drodze powiatowej Werynia-Kłapówka oraz nowa ul. Wiejska.

Kontynuowane będą prace przy drogach: Domatków-Zagranicze i Werynia-Kolonia. Przygotowywana jest dokumentacja na budowę traktu dojazdowego do oczyszczalni ścieków. Trwa wymianie magistrali wodociągowej w Zarębkach (koszt ok. 1 mln zł). W listopadzie b.r. w Kłapówce zakończy się budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami za ok. 600 tys. zł.

pg

do “Kolbuszowa wielkim placem budowy”

  1. Andy

    I dobrze. Czas, aby Kolbuszowa w końcu wypiękniała. Mam nadzieję, że zdążą na Boże Narodzenie.
    Chciałbym, żeby jeszcze oczyścili miasto z obrzydliwych reklam, bilbordów i innego dziadostwa – dykty i płachty reklamowe na ogrodzeniach, elewacjach i przy ulicach oraz rondach szpecą miasto. Po co to stawiać??!! Nikt i tak tego nie czyta. Ten chaos tylko złości i przeszkadza.
    Wysłać inspektorów i jakąś straż na tych, co stawiają to świństwo. Z pewnością nie mają pozwoleń i robią to nielegalnie. I warto ich też edukować, że wystarczy ładna tablica z adresem (każdy ma teraz nawigację i trafi), nie ma potrzeby wieszania siedemnastu banerrów!!!

  2. Marek

    Plac przed Szkołą Muzyczną to wstyd dla władz miasta. Dziury o średnicy 2 metrów. I taki stan trwa już od kilku lat i nikomu to nie przeszkadza. Ani władzom miasta ani władzom szkoly. Jedynie rodzicom dzieci ,którzy próbuja jakoś wjechać na ten nieszczęsny plac. A wystarczyłaby betoniarka,trochę cementu i przynajmniej załatać te dziury jak nie ma pieniędzy na kostkę brukową.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.