Kolbuszowska prokuratura do likwidacji?

Kolbuszowscy radni na ostatniej sesji niemal jednogłośnie zaprotestowali przeciwko likwidacji Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Czarne chmury zawisły nad Prokuraturą Rejonową w Kolbuszowej.

Wedle rządowych planów, placówka ta ma zostać zlikwidowana, a w jej miejscu ma funkcjonować Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Mielcu. Nie ma na to zgody Rady Miejskiej, która na ostatniej sesji niemal jednogłośnie (dwóch radnych wstrzymało się od głosu) wyraziła swój protest. Apel ten ma trafić m.in. do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

„Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej, jako instytucja państwowa ma szczególne znaczenie w procesie administracyjnym – czytamy w stanowisku rady. – Jej istnienie na terenie naszego powiatu ma także charakter prewencyjny, bowiem staje się ona dostępna dla zwykłych obywateli i gwarantuje szybkość postanowień (…)”. Dodajmy, że kilka miesięcy wcześniej radni podjęli podobny apel, tym razem w sprawie likwidacji Sądu Rejonowego.

- To prawda, że i do sądu i do prokuratury ludzie będą mogli zawsze dojechać, ale jeśli będziemy milcząco akceptować tego typu działania, to za chwilę przyjdzie kolej na komendy powiatowe policji i straży pożarnej oraz inne instytucje, które przywiązane są do powiatu, a na końcu zlikwidują starostwo – uważa burmistrz Jan Zuba (56 l.). – Te działania nie przyniosą żadnych oszczędności w skali kraju, przeciwnie – wygenerują wyższe koszty.

pg

do “Kolbuszowska prokuratura do likwidacji?”

  1. Jarosław

    Bardzo dobrze niech likwidują te mafie , powinni jeszcze zlikwidować Sąd Rejonowy w Dębicy , dziwne ,że tą mafie pominięto w likwidacji , to jest mafia sędziowsko-prokuratorsko-adwokacka i w dodatku powiązana jak ośmiornica z rzeszowską !!!!!!!!!!!!!!!. Dębicką mafią może wreszczcie się ktoś zajmie i zlikwiduje , a jeśli nie to przynajmniej tych ludzi , nie wszystkich ale przede wszystkim przesiać ludzi w prokuraturze np. Zwierzyka , Żaka , sędziego Mieleckiego , którzy są powiązani z mafią rzeszowską !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, układ kolesiowski !!!!!!!!!!!!!!1

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.