Kolbuszowska strefa skusiła producenta opakowań

W czwartek zielone światło inwestorowi zapalili kolbuszowscy radni. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. W czwartek radni zapalili zielone światło inwestorowi, który chce nad Nilem wybudować fabrykę i dać pracę ok. 150 osobom.

Do Kolbuszowej zawitał inwestor z województwa kujawsko-pomorskiego, który chce na terenie miejscowej podstrefy Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Euro-Park Mielec” wybudować fabrykę opakowań z tektury. Inwestycja, jaką planuje, ma kosztować blisko sto milionów złotych i dać sto pięćdziesiąt miejsc pracy. Producent jest zainteresowany dwiema działkami o łącznej powierzchni około sześciu hektarów.

Stosowne uchwały w tej sprawie podjęli w czwartek (31 ub. m.) zarówno radni miejscy, jak i powiatu, decydując o oddaniu w wieczyste użytkowanie w trybie przetargowym miejskich i powiatowych niezabudowanej nieruchomości gruntowych na terenie podstrefy.

O tym, że jedno z przedsiębiorstw branży celulozowej ma chęć zakotwiczyć nad Nilem, pisaliśmy w Super Nowościach jeszcze w październiku ub.r. Poinformował o tym Waldemar Macheta, radny powiatowy i były wicestarosta kolbuszowski, który jednak przestrzegał: – Firma ta może bardzo negatywnie wpływać na środowisko naturalne i zdrowie ludzi, emitując do atmosfery sporo trujących pyłów – alarmował eks-wicestarosta.

Informacje Machety zdementował burmistrz Jan Zuba. – Żadne rozmowy z takim inwestorem nie są prowadzone – mówił Zuba, dodając, że rodzaj fabryk na terenie podstrefy określa plan zagospodarowania przestrzennego, który został uchwalony przez Radę Miejską cztery lata temu. Według tego dokumentu, przy ul. Sokołowskiej nie wolno lokalizować inwestycji, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko.

Paweł Galek

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TEDIKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TEDI
Gość
TEDI

Kwidzyn leży w woj. pomorskim. Inwestor może być ze Świecia nad Wisłą.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Zdaje się, że ten tajemniczy inwestor z kujawsko – pomorskiego, to chyba Kwidzyn.