Kolbuszowska strefa skusiła producenta opakowań

W czwartek zielone światło inwestorowi zapalili kolbuszowscy radni. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. W czwartek radni zapalili zielone światło inwestorowi, który chce nad Nilem wybudować fabrykę i dać pracę ok. 150 osobom.

Do Kolbuszowej zawitał inwestor z województwa kujawsko-pomorskiego, który chce na terenie miejscowej podstrefy Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Euro-Park Mielec” wybudować fabrykę opakowań z tektury. Inwestycja, jaką planuje, ma kosztować blisko sto milionów złotych i dać sto pięćdziesiąt miejsc pracy. Producent jest zainteresowany dwiema działkami o łącznej powierzchni około sześciu hektarów.

Stosowne uchwały w tej sprawie podjęli w czwartek (31 ub. m.) zarówno radni miejscy, jak i powiatu, decydując o oddaniu w wieczyste użytkowanie w trybie przetargowym miejskich i powiatowych niezabudowanej nieruchomości gruntowych na terenie podstrefy.

O tym, że jedno z przedsiębiorstw branży celulozowej ma chęć zakotwiczyć nad Nilem, pisaliśmy w Super Nowościach jeszcze w październiku ub.r. Poinformował o tym Waldemar Macheta, radny powiatowy i były wicestarosta kolbuszowski, który jednak przestrzegał: – Firma ta może bardzo negatywnie wpływać na środowisko naturalne i zdrowie ludzi, emitując do atmosfery sporo trujących pyłów – alarmował eks-wicestarosta.

Informacje Machety zdementował burmistrz Jan Zuba. – Żadne rozmowy z takim inwestorem nie są prowadzone – mówił Zuba, dodając, że rodzaj fabryk na terenie podstrefy określa plan zagospodarowania przestrzennego, który został uchwalony przez Radę Miejską cztery lata temu. Według tego dokumentu, przy ul. Sokołowskiej nie wolno lokalizować inwestycji, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko.

Paweł Galek

do “Kolbuszowska strefa skusiła producenta opakowań”

  1. TEDI

    Kwidzyn leży w woj. pomorskim. Inwestor może być ze Świecia nad Wisłą.

  2. Krzysztof

    Zdaje się, że ten tajemniczy inwestor z kujawsko – pomorskiego, to chyba Kwidzyn.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.