Kolędniczo i patriotycznie

W niedzielnym przeglądzie na deskach kolbuszowskiego MDK wystąpią zespoły kolędnicze z całej Polski. Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. W najbliższą niedzielę (20 bm.) Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na Przegląd Widowisk Kolędniczych.

– To jeden z najbardziej znaczących przeglądów na Podkarpaciu, na którym co roku prezentują się zespoły z całej Polski. – przekonuje Wiesław Sitko, dyrektor kolbuszowskiego MDK. – Przyczynia się on do zachowania tradycji ludowych. Ma też wpływ na łączność między pokoleniami, bo w przeglądzie uczestniczą dorośli, młodzież i dzieci.

Imprezę o godz. 12 w kościele p.w. Św. Brata Alberta rozpocznie msza św. w intencji Bohaterów Powstania Styczniowego. Po nabożeństwie w świątyni odbędzie się konkurs kolęd patriotycznych z czasów walki o niepodległość. Następnie kolędnicy przejdą do MDK, w którego ścianę wmurowana, poświęcona i odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Józefa Buczka, powstańca 1863 r. i budowniczego ,,sokolni” obecnej siedziby Domu Kultury.

Po tej uroczystości na scenie zobaczymy dziesięć widowisk kolędniczych. Natomiast harcerze z Rzeszowa przeprowadzą żywą lekcją historii, gawędząc o powstaniu styczniowym, którego 150 rocznica wybuchu przypada dwa dni później.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o