Kolej modernizuje tory, a pasażer… niech się męczy

Jeszcze do środy podróżni muszą się liczyć z dłuższą podróżą pociągiem, bo kolej modernizuje linię z Krakowa do Rzeszowa.

PODKARPACIE. Podróżni sporo się jeszcze natrudzą.

Jeszcze do środy podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość, bo z powodu modernizacji linii kolejowej Kraków-Rzeszów znacznie wydłuży się czas podróży pociągiem. Niestety, mimo kłopotów, żadna z kolejowych spółek nie zamierza obniżyć cen biletów.

Do 7 września zmienione będą kursy do i z Warszawy dla pociągów wyjeżdżających z Przemyśla i Rzeszowa. TLK z Warszawy Wschodniej (odjazd 5.41) pojedzie trasą okrężną przez Kielce w skróconej relacji do Rzeszowa (przyjazd 14.47). W tym mieście pasażerowie będą musieli przesiąść się do innego składu jadącego do Przemyśla (odjazd z Rzeszowa 14.51, a do Przemyśla dojedzie o 16.25).

TLK z Przemyśla odjedzie o godz. 15.10 i do Rzeszowa dojedzie o godz. 16.40. Tam pasażerowie będą musieli przesiąść się do innego składu jadącego do Warszawy Wschodniej (przyjazd o godz. 0.17), który pojedzie trasą przez Zawiercie (bez zatrzymywani się na tej stacji) z ominięciem stacji Tunel i Miechów.

Później niż w sierpniu, będą też przez najbliższe trzy dni (5,6 i 7 września) odjeżdżać i przyjeżdżać pociągi Przewozów Regionalnych. Na trasie z Rzeszowa do Krakowa i Tarnowa aż 14 pociągów REGIO odjedzie i przyjedzie później. Np. z Rzeszowa pociąg odjedzie o godz. 9.30, czyli 15 minut później i w Tarnowie będzie 26 minut później, bo o godz. 11.04.

Z Rzeszowa do Przemyśla pociąg wyjedzie o godz. 10.14 (34 minuty później), a  w Przemyślu będzie o 11.53 (29 minut później). Na tej trasie 8 pociągów przyjedzie od kilku do kilkudziesięciu minut później.

Będą też kursy, których odjazdy przewidziano wcześniej. Z Rzeszowa do Warszawy pociąg interRegio wyjedzie z Rzeszowa o godz. 3.32, to aż 118 minut wcześniej niż w sierpniu, a jego przyjazd przewidziano na godz. 10.19 (108 minut wcześniej).

Późniejsze lub wcześniejsze odjazdy i przyjazdy przewidziano tez na innych trasach: do Wrocławia, Krakowa, Poznania. Późniejsze odjazdy zaplanowano dla połączeń Regio z Przeworska do Stalowej Woli Rozwadowa, z Rzeszowa przez Stalową Wolę do Lublina oraz z Jarosławia do Horyńca Zdroju, z Rzeszowa do Jasła, z Rzeszowa do Zagórza.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments