Co jeszcze pan wymyśli prezydencie Ferenc!?

Skoro już od ponad 3 lat nikt nie chce dołożyć środków na budowę kolejki nadziemnej, dlaczego teraz miałoby być inaczej?

PODKARPACIE. Ciąg dalszy chorych pomysłów z ratusza.

W poniedziałkowym wydaniu pisaliśmy, że prezydent Ferenc chce budować szybką kolej miejską. Teraz jednak stwierdził, że to nie wystarczy, bo nadziemna kolejka i tak musi być. Tylko skąd brać na to wszystko pieniądze?

„Szybka Kolejka Miejska aglomeracji rzeszowskiej” miałaby polepszyć komunikację w Rzeszowie i połączenia z innymi miastami na Podkarpaciu ( Przeworsk – Dębica, Kolbuszowa – Jasło). To pomysł do realizacji w latach 2014 – 2020. Przewidywany koszt tego przedsięwzięcia to 300 mln złotych.

Nadziemna kolejka musi być
Tadeusz Ferenc wielokrotnie powtarzał, że z budowy nadziemnej kolejki w Rzeszowie, nie zrezygnuje. Jeszcze miasto nie zdobyło pieniędzy na jedną, a już planuje zdobyć kolejne unijne dotacje na następną. Ekologiczna nadziemna kolejka miejska to zadanie planowane na lata 2016 – 2019.

– Taka kolejka idealnie uzupełni transport samochodowy.- mówią urzędnicy miejscy.

Koszt inwestycji to 150 mln za jedną linię. Jeszcze nikt nie wie, którędy miałaby dokładnie przebiegać. Jest kilka koncepcji. Jedna z nich zakłada budowanie estakady nam Wisłokiem, co pozwoli kolejce jeździć od ul. Batorego do u. Rejtana. Inna to budowa linii na obwodnicy od Okulickiego, przez Witosa, Batalionów Chłopskich aż na Powstańców Warszawy. Plany są, ale pieniędzy brak. Skoro już od ponad 3 lat nikt nie chce dołożyć środków na budowy coraz to nowych kolejek, dlaczego teraz miałoby być inaczej?

***
Gondolowa, nadziemna, naziemna i jaka jeszcze? Marzenia prezydenta o kolejce chyba nigdy nie miną. Z utęsknieniem czekamy, kiedy Tadeusz Ferenc zaproponuje podziemną. W końcu metro by się przydało. A co!

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
8 lat temu

Popieram! Nie należę ani do zwolenników ani do przeciwników Pana Prezydenta, ale może pasuje ruszyć trochę głową i zobaczyć nieco dalej, niż trzy przecznice i dwa lata do przodu:p Wcześniej czy później MUSI być alternatywna komunikacja publiczna,a ta propozycja wydaje się rozwiązaniem najbardziej sensownym! Metra nie będzie, bo geolodzy temat wykluczają, tramwaje to przebudowa na ogromną skalę i niewyobrażalne koszty.Kolej nadziemna wydaje się więc jedyną sensowną sprawą.

oleg
oleg
8 lat temu

warszawa ma 2 lotniska no to rzeszów chyba również powinien. Stolica innofacji no to jak to ????

Marika
Marika
8 lat temu

Warszawiacy w pocałowaniem ręki wymienią Prezydent Gronkiewicz-Walz na Prezydenta Ferenca.

Marika
Marika
8 lat temu

Warszawiacy z chęcią wymienią Prezydent Gronkiewicz-Walz na Prezydenta Ferenca. Bierzecie?

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no nie sama krytyka a wódz chce realizować swoje pomysły- ktoś pisze o mamonie – to nie tak o kasie mówi się na początku a potem jak projekt funkcjonuje o tym ani mru/ mru nie ? czy kolejka jest zła czy nie powinni wypowiedzieć się eksperci – kwota wymieniona w artykule nie jest astronomiczna – czy ktoś się zastanowił za ile dziennie wszystkie samochody wypalają paliwa stojąc w korkach i na światłach – no nie a tu taki gwałt- spoko- może faktycznie pomysł nie jest zły- a psy szczekają – fakt w przyłączonych dzielnicach marazm – chodżby na wilkowyi/południe –… Czytaj więcej »

zombi
zombi
8 lat temu

primo to skierować dziadzia z nakazu sądowego na odpowiednie badania do jaroslawia

asterix1969
asterix1969
8 lat temu

Może jeszcze kosmodrom…
Ponadto można byłoby jeszcze zmienić bieg Wisłoka, przenieść zaporę, wybudować metro.
Jest tyle pomysłów…

DarthVader
DarthVader
8 lat temu

FERENC!!! Człowieku!!! Weź się wreszcie do prawdziwej ROBOTY!!! i przestań śnić na biurku w gabinecie!!! Baseny sROSiRU są do generalnego remontu!!! Wydaje Ci się,że sypnąłeś trochę piachu na pseudo żwirowni i to wystarczy?? „marek” też ma rację!!! Za sprawą Ferenca wchłonięto okoliczne miejscowości i nic się tam nie robi!!! a obietnic było wiele!!!

DESA
DESA
8 lat temu

niech się lepiej wezmie za remnt basenu rosir i niech zacznie palnować w końcu nasz aqupark, pojechali do chin i pzywoża z tamtąd jakieś urnepomysły, mogli kupić bilet w jedną stronę i już nie wracać…..

misiek
misiek
8 lat temu

spokojnie 2 lata i po dziadu.a ludziska wy jeszcze nie wiecie jak on sie zachowuje w czasie opierduwek

gościunia
gościunia
8 lat temu

ODWOŁAĆ DZIADUNIA!!!!!!

M.
M.
7 lat temu
Reply to  gościunia

A co Ty zaproponujesz, aby usprawnić transport publiczny w Rzeszowie? Czyżby nic?

marek
marek
8 lat temu

Ferenc człowieku, weź wreszcie zejdź na ziemie i przestań wyrzucać pieniądze na bzdety typu kładka czy jakieś kolejki.Kanalizacja sanitarna na słocinie jest zaprojektowana ale nie zrobisz tego bo nie masz pieniedzy tylko ludziom karzesz zawiązywać komitet i projektowac na koszt własny całą inwestycję!!! Niebywałe świństwo i olewka ludzi. Nie wspomnę już o drogach na słocinie….

Robert
Robert
8 lat temu

A to jeszcze nie wiadomo jakie pomysły będą ale można spodziewać się wszystkiego , ale spokojnie na pewno żaden pomysł nie będzie zrealizowany to tylko wyobraźnia Pana Prezydenta i marzenia a każdemu wolno marzyć więc niech sobie marzy dziadek.