Kolejki do specjalistów znowu się wydłużą

Wkrótce coraz więcej osób będzie musiała stanąć w kolejce do specjalisty po zaświadczenie potwierdzające chorobę. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Lekarze rodzinni znowu żądają od pacjentów zaświadczeń od specjalistów potwierdzających rozpoznanie przewlekłej choroby.

Chorzy na astmę, cukrzycę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc doświadczają powtórki z sytuacji z ubiegłego roku.

Lekarze rodzinni znowu odsyłają chorych do specjalistów po zaświadczenie potwierdzające rozpoznanie, sposób leczenia, ordynowanych lekach, w tym także okresie ich stosowania i dawkowania oraz wyznaczonych wizytach kontrolnych od specjalisty danej dziedziny medycyny np. pulmonologa czy diabetologa.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Anna Moraniec

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
rogolkobrabartizMonikauśmiechniętywulkanr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rogol
Gość
rogol

W Canadzie lekarz specjalista leczychorego a nie lekarz rodzinny.Lekarz rodzinny kieruje do specjalisty by ten leczyl skutecznie jako wyspecjalizowany w danej chorobie.

kobrabartiz
Gość
kobrabartiz

nażekacie , ale w wyborach ciągle na tych samych głosujecie

wulkanr
Gość
wulkanr

lekarzom rodzinnym jak widać chodzi tylko o ciągły konflikt w celu podniesienia swoich dochodów a umniejszenia sobie pracy

Monika
Gość
Monika

Ja z kolei polecam masaże stóp dziecka jako receptę na uwolnienie się z kolejek do pulmonologa. Recepta doskonała, gdyż wszelkie alergie wynikają ze złego oczyszczania organizmu z toksyn, osłabionej pracy nerek, układu moczowego. I po problemie. Wiem co mówię, gdyż w roku 2012 wykryto u synka zapalenie płuc, potem oskrzela i alergię na roztocza, kurz. I powtarzający się kaszel, katar. I inhalacje, wizyty u pulmonologa. Czarę goryczy przelał dzień 27 grudzień,. kiedy po świętach chcieliśmy skontrolować stan synka bo przez Święta mu się pogorszyło. Ale wiadomo, krótszy czas pracy, dyżurujący lekarze, nie było łatwo się zarejestrować. I próbowałam poprosić panią… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

Jak „grupa trzymająca władzę PO /PSL” nie rozumie że w imię wspólnego dobra trzeba natychmiast pozbyć się marnego lek.med Arłukowicza , to nie ma co liczyć na poprawę!!. W Polsce trzeba do rządzenia fachowca nie karierowicza w oparciu o udział w sejmowych komisjach śledczych. Na złość PIS -wi już drugie votum nieufności zostanie pewno zastąpione bukietem kwiatów dla ministra zdrowia. Absurdów jest koszmarnie dużo kiedy do specjalistów kierowany jest każdy kto coś chce załatwić np. w PFRON , jakimś kolejnym urzędzie itd. Pytam po co mnożyć wymagania w absurdalnych , często prostych przypadkach kiedy lekarz pierwszego kontaktu jest zobligowany do… Czytaj więcej »

uśmiechnięty
Gość
uśmiechnięty

Szpital z uśmiechem? Tak, gdy przywieziono mnie tam transportem medycznym ze skierowaniem lekarza domowego, który po 3 tygodniach leczenia antybiotykami i lekami przeciwbólowymi bał się nadal prowadzić tą kurację – lekarz który miał mnie przyjmować poinformował mnie, że szpital nie leczy! Szpital ratuje życie, czy pański przypadek zagraża pańskiemu życiu? A ponieważ 3 tygodnie nie chodziłem i zażywałem różne świństwa, ale bezpośrednio nie zagrażało to mojemu życiu – z uśmiechem pana doktora zostałem wysłany do domu! Uśmiechu w tym szpitalu to raczej nie ma, raczej złośliwe odzywki, komentarze, no chyba, że…… Nie każdy może kończyć medycynę, a praktyka prywatna lekarzy… Czytaj więcej »

Ambroży
Gość
Ambroży

Zgadzając się zupełnie z Pańską oceną , gratuluję iż udało się ujść żywcem z tej ” lecznicy”. Znam inny mi przypadek z lipca ubr. kiedy udając tam leczenie odesłano gościa na drugi świat i w tym wypadku nawet Starosta dębicki się nie zająknął w sprawie choćby pogonienia ordynatora!.

nex
Gość
nex

NFZ wypowiadał się już na ten temat, uzyskanie zaświadczenia od specjalisty nie powinno wiązać się z wizytą, odwiedziny wyłącznie po zaświadczenie tak naprawdę powinno być wystawiane w sposób zautomatyzowany, skoro pacjent ma chorobę, to na podstawie ostatniego wpisu wiadomo co wpisać, poza tym jeśli trzymać się prawa i te zaświadczenia mają ważność 1 rok, to nie znaczy, że od stycznia wszyscy pójdą po zaświadczenia do specjalisty, ci którzy dostali takie w lipcu zeszłego roku, powinni przyjść w okolicy lipca tego roku, po nowe, a lekarz rodzinny dysponując wiedzą, w oparciu o ustawę o zawodzie lekarza nie powinien się obawiać pisania… Czytaj więcej »

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak a może ten Chory w sposób cudowny po sylwestrze wyzdrowiał/ może energia kosmiczna go sama wyleczyła – i co ? to po co mu ordynować piguły i zawracać sobie głowę
– więc sru kolejny kwit/zaświadczenie /karteluszek – niech przynosi – a tyle ma do roboty nie ?
-albo niech zdycha – będzie święty spokój i błogi nastrój w ciszy gabinetu
– i nasuwa się pytanie czy to jest standard światowy – czy robienie z chorych ludzi idiotów i kretynów
– wszyscy chorzy POBUTKA !