Kolejna afera w Raniżowie?

– To prawda, że jestem prezesem stowarzyszenia, które działa społecznie. Ale, będąc radnym ani złotówki nie wziąłem – zaklina się wiceszef Rady Gminy, Marian Indyk. Fot. Autor

RANIŻÓW. Radny Indyk przekazał prezesowi Indykowi 200 tysięcy złotych?

Marian Indyk w ogniu  krytyki. Zarzuca się mu konflikt interesów, polegający na tym, że będąc prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu w Raniżowie, korzysta z gminnych dotacji, których jest… dysponentem jako radny. Mało tego, jak mówi były wicewójt Eugeniusz Dec, Rada Gminy przyznała stowarzyszeniu prezesa Indyka aż 200 tys. zł. – Takich pieniędzy nie dostałem nigdy – zaklina się Indyk.

Marian Indyk jest bliskim współpracownikiem wójta Daniela Fili i filarem koalicji. W Radzie Gminy pełni bardzo ważną funkcję szefa Komisji Finansów i Inwestycji.

Indyk: – Będąc radnym, złotówki nie wziąłem
Szkopuł w tym, że zdaniem opozycji, poprzez tę funkcję wpływa on na dotacje dla kierowanego przez siebie stowarzyszenia, a także dla Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, którego szefową jest… jego żona, Halina Indyk. Oliwy do ognia dolał Eugeniusz Dec, zastępca wójta w latach 1990-94, który stwierdził, że stowarzyszenie dostało od rady 200 tys. zł.

– Ja chciałbym wiedzieć, co za te pieniądze zrobiliście na rzecz gminy. Gdzie poszło te 200 tys. zł? – pytał Dec na forum Rady Gminy. – Zabałaganiliście gminę, nikt nie chce wam teraz grosza pożyczyć. Dlatego chcecie działać wedle starej raniżowskiej zasady: “Zjedzmy najpierw wszystko co twoje, a potem każdy będzie jadł co swoje”. Tak nie można robić!

– To prawda, że jestem prezesem stowarzyszenia, które działa społecznie. Ale, będąc radnym ani złotówki nie wziąłem – zaklinał się radny Marian Indyk. – Dwustu tysięcy złotych stowarzyszenie nie dostało nigdy, natomiast w 2011 roku otrzymało 7 tys. zł dofinansowania, które zostało wykorzystane na organizację biesiady rodzinnej.

***
Eugeniusz Dec rzucił “chabaniną”, Marian Indyk zaprzeczył, smród pozostał… Możliwe więc, że sprawa zakończy się w sądzie, chyba że słowa nic nie kosztują…

Paweł Galek

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GraczspołecznikIdiociAdrianPatriota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
społecznik
Gość
społecznik

ciekawe ile paliwa już wyniósł od Krzywonosa??? Podobno u Indyka można kupić paliwo na lewo?? ;-)

Gracz
Gość
Gracz

Z tym paliwem to tak na poważnie ?

Idioci
Gość
Idioci

To była sprawa z 1995 r… 200 000 to na dzisiaj 20 zł czyli flaszka kiepskiej wódki. A Gienek Dec pluje sie l bo stacił stanowisko wota i sie chłopczyk msci. Całe Staniszewskie pisze te komentarze pod kazdym artykułem zeby to było pokazane jaki to Raniżów jest zły. A co do szkół chcecie bankructwa gmini prosze bardzo :) Przyjdzie komisarz i po szkołach i nauczycielach nie zostanie sladu i wtedy nikt nie bedzie miał nic do gadania:)

Adrian
Gość
Adrian

piszecie cos a nie wiecie nawet co. Wójt Fila stworzył wokół siebie bastion popierajacych go ludzi. Prosze nie obrażać patriotów!!! „””””””Wszyscy sa niezbyt rozgarniecie , ponieważ gdyby byli rozgarnięci to by nie popierali takiego skunksa jak Fila. Radny Stefek Gancarz z Porąb Wolskich jest zatrudniony w gminnej komunalce. Stanisław Kobylarz jest w stowarzyszenie którze czerpie kaske z gminy, ponadto jego żona pracuje w szkole, Marian Indyk jest prezesem stowarzyszenia , które bierze kase z gminy, zona jego Halina jest dyrektorem ośrodka kultury w gminie, po maturze :-) Syn Indyka coś robił przy internatu dla biednych. Marian Pomykała jest w radzie… Czytaj więcej »

Patriota
Gość
Patriota

Lilko napisz po prostu akcji katolickiej, a nie obrażasz Bohaterów Armii Krajowej! Chyba, że płacisz za neta od ilości słów, jeśli tak to może się nie wypowiadaj bo rachunek przyjdzie nieziemski ;) Co do sprawy póki nie zmieni się podejście ludzi i póki nie będzie wójta spoza tych machlojek to jest spoza gminy nigdy tu nie będzie normalnie! Ręka rękę myje, a w gminie Królik i rodzina, niczym PO i PSL w skali krajowej…

Szczupak
Gość
Szczupak

On tylko sobie te forse pożyczył od podatników. Pan Wójt fila obłaskawia tego kombinatora i jego rodzinę za to że jest usłużny. Pan Fila i Pan Indyk realizują misje zniszczenia wszystkich szkół w gminie. Takich ludzi powinni zamknąć i nie wypuszczać z więzienia!

lilka
Gość
lilka

to złodziej a nie społecznik, cały obraz AK ;-)

izydor ;P
Gość
izydor ;P

Może p. Indyk wyremontował sobie dom za te pieniądze? :-)