Przyjdź na Targi Pracy Powiatu Mieleckiego

Targi są skierowane do wszystkich, którzy chcą znaleźć wymarzoną pracę, w tym absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i studentów oraz osoby, które planują zmianę miejsca zatrudnienia do udziału w Targach Pracy Powiatu Mieleckiego. Fot. Archiwum

Targi są skierowane do wszystkich, którzy chcą znaleźć wymarzoną pracę, w tym absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i studentów oraz osoby, które planują zmianę miejsca zatrudnienia do udziału w Targach Pracy Powiatu Mieleckiego. Fot. Archiwum

MIELEC. Niepowtarzalna okazja do znalezienia nowej pracy

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne Targi Pracy Powiatu Mieleckiego. Już w czwartek 19 kwietnia od godz. 12.00 do 17.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu na wszystkich poszukujących zatrudnienia lub zainteresowanych zmianą pracy będzie czekać ponad 40 lokalnych pracodawców. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie szeregu dodatkowych atrakcji, o które zadbali organizatorzy.

Szukając pracy najczęściej jesteśmy zmuszeni do zostawienia naszego CV na portierni lub w sekretariacie firmy. Część pracodawców prosi o przesłanie życiorysu mailem. Tymczasem targi pracy to wydarzenie, które stwarza możliwość osobistego spotkania się z wieloma pracodawcami. To również niepowtarzalna okazja, żeby w trakcie bezpośredniej rozmowy poznać potrzeby kadrowe lokalnych firm, a także wymagania stawiane przyszłym kandydatom. Rekruterzy z firm powiatu mieleckiego chętnie odpowiedzą na pytania odwiedzających targi, a także udzielą praktycznych wskazówek na temat procesu rekrutacji.

Jak się przygotować?
Do wizyty na targach pracy warto się wcześniej przygotować. Doradcy zawodowi z mieleckiego urzędu pracy zapraszają już dziś, aby przyjść i skorzystać z pomocy w przygotowaniu profesjonalnego CV. Taki dokument będzie wizytówką, którą następnie można pozostawić na stoiskach wystawienniczych wybranych pracodawców.

Dodatkowe atrakcje
Targi pracy to jednak nie tylko rozmowy z pracodawcami. Organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji towarzyszących wydarzeniu. Na stoiskach partnerów Targów będzie można między innymi zrobić sobie bezpłatne zdjęcie do CV, skorzystać z porad i wykonać profesjonalny makijaż biznesowy, polatać na symulatorach śmigłowca i szybowca, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu, porozmawiać z dietetykiem i fizjoterapeutą a nawet wykonać analizę składu ciała oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze i stężenie cukru we krwi.

Panele dyskusyjne
Na godzinę 13.15 organizatorzy przewidzieli rozpoczęcie panelu dyskusyjnego o aktualnych trendach na rynku pracy. Poruszony zostanie temat potencjału kadrowego rynku pracy w województwie podkarpackim i powiecie mieleckim oraz przedstawione będzie zapotrzebowanie na zawody i kwalifikacje w oparciu o wyniki badań zrealizowanych przez WUP Rzeszów i PUP w Mielcu. Następnie zaproszeni goście oraz pracodawcy będą dyskutować o zmianach i przyszłości rynku pracy.

Warsztaty
Równolegle do panelu zaplanowano warsztaty biznesowe, na których zostaną zaprezentowane formy wsparcia oferowane przez mielecki urząd pracy na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej. Podczas warsztatów biznesowych prezentowani będą przedsiębiorcy, którzy rozkręcili swój biznes dzięki otrzymanej pomocy. Wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie sporządzania wniosku o przyznanie środków na otwarcie własnej firmy.

Patronat nad targami objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Opr. mz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.