Kolejna szansa na odnowę parku

Może wreszcie pechowy park przy ul. Dąbrowskiego zostanie odnowiony. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Może wreszcie znajdzie się wykonawca, który zrewitalizuje Ogród Miejski im. Solidarności.

Do dwóch razy sztuka? Pierwszy przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego nie udał się, bo wybrany wykonawca nie podpisał umowy na realizację prac. Władze miasta postanowiły więc poszukać innej firmy, która podjęłaby się tego zadania. Ogłoszono drugi przetarg i jeśli wszystko pójdzie po myśli ratusza, to od czerwca park będzie odnawiany.

Najstarszy park w Rzeszowie przy ulicy Dąbrowskiego, zwany Ogrodem Miejskim im. Solidarności, jest w bardzo złym stanie. Zaplanowano remont nawierzchni alejek, budowę nowego placu zabaw, wymienione miałoby być oświetlenie, wstawione nowe ławki, kosze na śmieci. Zaplanowano też budowę tzw. ogrodów kwaterowych z różami i cisami formowanymi w żywopłoty. Odtworzony miałby być staw, który kiedyś znajdował się w parku i odnowiona ma być fontanna. Planowano ustawić rzeźby i zegar słoneczny. 

Prace przy odnowie parku miały rozpocząć się od początku maja, ale nie przystąpiono do nich, bo choć w przetargu wygrała firma, to z nieznanych przyczyn odstąpiła od podpisania umowy na rewitalizację Ogrodu Miejskiego. Co ciekawe, dokumentacja tej inwestycji gotowa jest od 2006 r. Na remont parku władzom miasta udało się zabezpieczyć pieniądze w budżecie samorządu. 

– Wybrany wykonawca nie wyjaśnił, dlaczego zrezygnował i nie ma takiego obowiązku – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. – Dlatego na początku czerwca ogłosimy drugi przetarg, który wyłoniłby firmę, która przeprowadziłaby rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego.

Koszt odnowy parku wyliczono na ponad 5 mln zł. Termin zakończenia rewitalizacji to wrzesień 2020 r. Prace miałby się rozpocząć jeszcze w czerwcu br. Zaplanowano m.in. konserwację istniejącej już zieleni oraz nasadzenia nowych drzew, krzewów i kwiatów.

Mariusz Andres

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o