Kolejne niedotrzymane obietnice Ferenca

RZESZÓW. Czytelnicy Super Nowości zgłaszają inwestycje, których brakuje w projekcie budżetu na 2011 r.

Remonty dróg i nowe chodniki to wymieniane najczęściej przez naszych Czytelników niezrealizowane obietnice prezydenta Tadeusza Ferenca. Dziś przedstawiamy kilka kolejnych zgłoszeń dotyczących pilnych inwestycji otrzymanych od mieszkańców miasta.

Po naszym piątkowym artykule „Gruszki na wierzbie prezydenta Ferenca” wciąż odbieramy telefony i maile w sprawie oczekiwań mieszkańców Rzeszowa, które powinny znaleźć odzwierciedlenie w projekcie tegorocznego budżetu miasta.

Pan Marek zgłosił nam problem stanu ulicy Klonowej na odcinku pomiędzy ul. Gołębią a Ujejskiego.

– Od ponad 50 lat miasto nie zrobiło nic na tej ulicy. Dosłownie nic – relacjonuje nasz Czytelnik. – Brak chodnika. Droga z płyt drogowych, brak odwodnienia. Po prostu w tym miejscu czas stanął w miejscu chyba od 60. roku. Pomimo zawiązania komitetu społecznego, pisania wielu indywidualnych pism do Urzędu Miasta słyszymy tylko obiecanki.

Na dowód tego pan Marek przesłał nam jedno z wielu pism, które otrzymał z magistratu jeszcze w 2009 r. Zapewnienia urzędników nie zostały zrealizowane do tej pory. – Rzeszów to nie tylko nowo przyłączone miejscowości i centrum miasta. Płacąc podatki przez 50 lat też chcemy, aby nasza ulica była ulicą, a nie drogą z płyt drogowych – kończy Czytelnik.

Przyłączył i… nic nie robi

Swoje uwagi mają też mieszkańcy terenów włączonych w ostatnich latach do miasta, np. Przybyszówki.

– Prezydent Ferenc obiecywał wiele razy inwestycje na naszym terenie – opowiada Czytelnik. – Chodzi o ulicę Ługową, która łączy ulicę Dębicką ze Świlczą. Wielu kierowców skraca sobie nią drogę do trasy numer 4. Niestety to praktycznie droga polna, bez asfaltu. W pierwszym rzędzie na odcinku około 200-300 metrów w pobliżu domów przydałoby się położyć chociaż warstwę destruktu.

Odnowione fronty, a z tyłu koszmar

Następna sprawa to niedotrzymana obietnica remontu miejskich kamienic przy ul. Dąbrowskiego 13 i 15.

– Już 8 lat temu prezydent Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami osiedla Grota-Roweckiego obiecał nam remont naszej kamienicy – twierdzą lokatorzy budynku nr 15 przy ul. Dąbrowskiego. – I trzeba uczciwie przyznać, że klatka została wyremontowana. Są też nowe balkony. Jednak remontu i docieplenia od podwórka nie możemy się doczekać od lat. A przecież my uwierzyliśmy na słowo panu Ferencowi i głosowaliśmy na niego.

Kolejne Wasze zgłoszenia zaprezentujemy jutro. Cały czas czekamy na sygnały od Czytelników dotyczące niezbędnych, oczekiwanych inwestycji oraz niezrealizowanych obietnic prezydenta pod nr. telefonu 17 747-09-32, oraz pod adresem mailowym: kkuchta@pressmedia.com.pl

Wszystkie Wasze sygnały przedstawimy radnym.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments