Kolejni zatrzymani w aferze łapówkarskiej

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu śledztwem w sprawie korupcji w tarnobrzeskim WORD objęła okres od lipca do grudnia 2012 roku. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że kursanci nie załatwiali prawa jazdy bezpośrednio u egzaminatorów, ale pośrednikami w procederze byli instruktorzy szkół jazdy. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Afera w tarnobrzeskim WORD zatacza coraz szersze kręgi.

Trzy kolejne osoby zatrzymali policjanci w trakcie śledztwa dotyczącego grupy zajmującej się nielegalnym procederem łapownictwa związanego ze zdobywaniem prawa jazdy. Afera wykracza już poza województwo podkarpackie.

Po zatrzymaniu trzynastu osób, w tym ośmiu egzaminatorów tarnobrzeskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i pięciu instruktorów szkół jazdy z województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, w miniony piątek zatrzymano kolejne osoby związane a aferą łapówkarską. Jak informuje policja, są to osoby, które powołując się na wpływy w WORD, pośredniczyły w załatwianiu prawa jazdy w zamian za korzyści majątkowe.

– Zatrzymane trzy osoby to mieszkańcy powiatów: sandomierskiego, staszowskiego i biłgorajskiego – informuje nadkom. Beata Jędrzejewska–Wrona z tarnobrzeskiej policji. – Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzorująca śledztwo zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci  poręczeń majątkowych.

Czy to już wszyscy członkowie siatki, która pomagała w załatwianiu prawa jazdy za łapówki? Tego jeszcze nie można powiedzieć. Funkcjonariusze policji prowadzą bowiem dalsze czynności wyjaśniające, a jak informuje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, sprawa ma charakter rozwojowy.

– Do czerwca na pewno nie zakończymy tego śledztwa – mówi Anna Romaniuk, zastępca prokuratura okręgowego w Tarnobrzegu. – Zgromadzony materiał jest ogromny i wyjaśnianie jednych szczegółów dotyczących procederu, powoduje konieczność wyjaśnienia kolejnych.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o