Kolejny Autosan dla wojska

Będzie to drugie zamówienie autobusowe od wojska, które Autosan zrealizuje od chwili zakupu przez spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Fot. Martyna Sokołowska

SANOK. Sanocki Autosan dostarczy kolejny autobus dla polskiej armii. Tym razem będzie to niskopodłogowy pojazd na paliwo lotnicze.

Przetarg ogłoszony przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną w Wałczy przewidywał dostawę jednego autobusu (opcjonalnie dwóch). Mają być dostarczone w ekspresowym tempie, bo do 29 listopada.

Będzie to 12-metrowy niskopodłogowy autobus, który będzie mógł pomieścić minimum 70 pasażerów, w tym co najmniej 20 na miejscach siedzących. Pojazdy muszą być wyposażone w silnik diesla spełniający normę Euro 6. Dodatkowo muszą być one przystosowane do tankowania paliwem do turbinowych silników lotniczych.

Za dostawę dwóch pojazdów SanCity 12LF w wersji wojskowej sanocki Autosan zaproponował 2 083 620 zł brutto, co oznacza, że cena jednego pojazdu będzie wynosiła 847 tys. zł. Dodatkowo Autosan zadeklarował przyspieszenie dostawy do 31 października.

Solaris, który też walczył o kontrakt, był nieco droższy. Za dostawę jednego pojazdu zaproponował 890 tysięcy złotych.

Kryteria cenowe wojska, które na zakup jednego autobusu przygotowało 857 tys. zł spełnił tylko sanocki Autosan i to on zrealizuje zamówienie. 

Martyna Sokołowska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

a to dobre jak wyczytałem że te Autosany na paliwo lotnicze to zdębiałem – pomyślałem se że zaczynają w Sanoku budować latające 70 miejscowe autobusy no ostatecznie nowości teraz ładują do człowieka ze wszystkich stron no bo to co chwila jakaś rewelacja o ! choćby ten nowy wynalazek ta latająca deska no ale to jedno osobowy bayer no dla zwiadowcy a tu proszę 70 miejscowy pojazd – ale czytam dalej no niestety to tylko nasz Autosan dalej będzie po twardym gruncie jechał nawet to nie obcja terenowa tylko autostradowa no chyba dla 20 Jenerałów i 50 Ordynansów : O !