Kolejny lider w Sanoku

Jozef Vitek i Sławomir Krzak zagrają przeciwko swoim niedawnym kolegom z GKS-u Tychy. Sanockiej publiczności przypomni się bramkarz Marek Rączka.

W miniony piątek hokeiści Ciarko PBS Bank ograli w sanockiej Arenie ówczesnego lidera PLH, JKH GKS Jastrzębie. Dziś ekipa Milana Jancuski ponownie zagra z drużyną, która przewodzi ligowej stawce. Będzie nią GKS Tychy.

Na dobrym występie w dzisiejszym mecz z pewnością zależeć będzie Jozefowi Vitkowi i Sławomirowi Krzakowi. Obaj zawodnicy w tym sezonie przyszli bowiem do Sanoka właśnie z GKS-u Tychy.

W nogach trudne mecze

Sanoczanie, którzy mają w nogach ciężkie mecze z Jastrzebiem i Unią chcą zrewanżować się tyszanom za porażkę z pierwszej rundy 1-3. – Taki już nas los, że każdą rundę zaczyna od czterech meczów z najsilniejszymi drużynami W takich momentach przydają się cztery wyrównane piątki. W Tychach do 53. min graliśmy bardzo dobrze i prowadzili 1-0. Końcówka przebiegła jednak nie po naszej myśli i wróciliśmy do Sanoka na tarczy. Szkoda, że kolejny raz będziemy musieli sobie radzić bez Pawła Droni, który bardzo dobrze wkomponował się w pierwszą piątkę. Leczenie jego urazu (rana cięta nogi – przyp. red.) wymaga jednak czasu i jeszcze chwilę będziemy sobie musieli radzić bez niego – informuje II trener Ciarko PBS Bank, Marek Ziętara. Jego zdaniem kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym meczu będzie pełna koncentracja i mobilizacja przez 60 minut. – GKS to rywal z najwyższej półki. Potrafił wygrać m.in. w Oświęcimiu i Krakowie, tak więc do Sanoka też przyjedzie po 3 punkty. Jednak my zrobimy wszystko, aby pokrzyżować mu szyki. Właśnie jesteśmy po odprawie i analizie naszego dzisiejszego przeciwnika – mówił wczoraj w południe Ziętara.

Uwaga na Woźnicę

Tyszanie z dotychczasowych 9 spotkań wygrali aż 7. Przegrali tylko dwa pojedynki: 1-2 po rzutach karnych z Jastrzębiem oraz 4-5 z Nestą Toruń. W ostatniej kolejce GKS bez problemów uporał się na “Stadionie Zimowym” z Zagłębiem Sosnowiec 8-3. W ekipie Jacka Płachty gra m.in. bramkarz Marek Rączka, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw klubu z Sanoka. Liderem GKS-u jest Michał Woźnica, który w dotychczasowych dziewięciu meczach w “punktacji kanadyjskiej” zgromadził na swoim koncie 13 punktów, notując 3 asysty i 9 bramek. To właśnie on był katem sanockiej drużyny w pierwszym meczu w Tychach, gdzie zdobył dla swojej drużyny wszystkie trzy gole.

W pozostałych meczach 10. kolejki: Nesta Karawela Toruń – JKH GKS Jastrzębie (18.), Zagłębie Sosnowiec – ComArch Cracovia (18.), Podhale Nowy Targ – Aksam Unia Oświęcim (19.)

SANOK – TYCHY
wtorek, godz. 18

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.