Kolejny nokaut. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

IV LIGA. Resovia rozbiła Żurawiankę, zaś główne role odegrali zawodnicy pierwszej drużyny.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Spotkanie rozgrywane na sztucznej nawierzchni szybko dało się we znaki obydwu drużynom. Dużo lepiej wysoką temperaturę “pochłania” bowiem naturalna murawa, więc zawodnicy mieli spore problemy z adaptacją do niecodziennych warunków. Dodatkowo goście już na starcie znajdowali się w gorszym położeniu, gdyż do Rzeszowa przyjechali z zaledwie dwoma rezerwowymi.

Gospodarze wspomagani przez kilku graczy I drużyny, w tym m.in. rekonwalescenta Marcina Juszkiewicza od początku wyraźnie przeważali. Mimo to, dość nonszalancko poczynali sobie w defensywie, co przy odrobinie szczęście Żurawianka powinna była wykorzystać. Swoje szanse zmarnowali jednak Grzegorz Gierczak i Paweł Gałuszka.
Resovia szybko odpowiedziała na nieskuteczność przyjezdnych. Wątpliwego karnego podyktował sędzia, a na bramkę zamienił go Daniel Góra. Ten sam gracz dwie minuty później wykończył świetny rajd lewym skrzydłem Dariusza Brągla. – Obie bramki z wielką chęcią zamieniłbym na chociaż jedną w derbach – stwierdził napastnik rzeszowian.
Po przerwie obraz gry nie uległ żadnej zmianie. Wyraźnie zmęczeni gracze z Żurawicy próbowali akcji zaczepnych, jednak to zespół Wiesława Gołdy trafiał do bramki. Szczególnej urody trafieniem popisał się Piotr Szkolnik, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z 30 metrów.

RESOVIA II    4
ŻURAWIANKA    0
(2-0)
1-0 D. Góra (38. – karny),
2-0 D. Góra (40.)
3-0 Szkolnik (52.)
4-0 Codello (83.)

RESOVIA: Mech – Kozubek (65. Ślęzak), Szkolnik, Baran, Pietrucha – Juszkiewicz (76. Głowacki), Brągiel (46. Szalacha), Fedan (62. Adamski), Codello – D. Góra (73. Warchoł), Krawczyk.
ŻURAWIANKA: Horodecki – Bąk, Banaś, Gorczyca, Biały – Pilawa (77. Gręda), Gałuszka (65. Dmitrzyk), Tyrawski – Barszczak, Gierczak.

Sędziował: Krzysztof Lipczyński (Dębica). Żółte kartki: Fedan oraz Gałusza. Widzów: 70.

tc

do “Kolejny nokaut. ZDJĘCIA”

  1. cv

    Żurawka zapewne poleci z ligi

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.