Kolejny odcinek autostrady A2 otwarty

Odcinek nowo otwartej autostrady A2 pod Grodziskiem Mazowieckim. Fot. Archiwum

KRAJ. Otwarto kolejny odcinek autostrady A2. Po odcinku E przyszedł czas na odcinek D.  Trasa z Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa została otwarta w niedzielę wieczorem w obu kierunkach.

Do użytku oddano drugi z pięciu odcinków autostrady A2. Chodzi o ponad 17-kilometrowy odcinek Brwinów-Grabnik. Odcinek został zakontraktowany na 652 mln zł z konsorcjum firm Strabag Sp z o.o., MOTA+ENGIL Polska SA i Mota- Engel Engenharia e Coinstrucao S.A.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken, zgodnie z kontraktem, data zakończenia odcinka D to 6 czerwca, a przejezdności 30 maja. – Tak samo było w przypadku odcinka E, który został oddany przed kilkoma dniami – przypomniała.

7-kilometrowy odcinek E – Konotopa-Pruszków oddano w ubiegłą środę. Pozwolenie na użytkowanie odcinka zostało wydane w poniedziałek, a pierwsze samochody pojechały autostradą już w nocy z wtorku na środę. Odcinek E, położony najbliżej Warszawy, budował Budimex. – Droga została udostępniona natychmiast po pozytywnej opinii komisji odbiorowej. Otwarcia kolejnych odcinków spodziewane są w najbliższych dniach – poinformowała wówczas w komunikacie GDDKiA.
Rzeczniczka Dyrekcji nie ma wątpliwości, że oddanie odcinka B (znajdującego się między A i C) nastąpi przed Euro. – W tym przypadku potrzebujemy jeszcze pozwolenia na użytkowanie, które uzyskujemy od wojewódzkiego inspektoratów nadzoru budowlanego. Po uzyskaniu takiego pozwolenia zwykle w przeciągu kilkunastu godzin zbiera się komisja odbiorowa sprawdzająca oznakowanie – czy zgadza się z tym znajdującym na projekcie organizacji ruchu. Jeśli jest bezpiecznie, ruch jest puszczany – tłumaczyła Nelken.
Najwięcej obaw wzbudzają pozostałe części autostrady. – Jeśli chodzi o odcinki A i C to na dobre prace tam ruszyły przed kilkoma miesiącami, czyli było opóźnienie w stosunku do reszty. Mimo to prace na tych odcinkach postępują w takim tempie, że one po prostu gonią pozostałe trasy – zapewniła rzeczniczka.

Najbardziej opóźniony odcinek między Strykowem a Konotopą ma być oddany do użytku w październiku, jednak według zapewnień, trasa ma być przejezdna w czerwcu na Euro 2012

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.