Kolejny przetarg na projekt budowy tunelu na rondzie Pobitno

Rondo ma zostać przebudowane do 2021 r. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Tunel ma powstać w kierunku północ-południe. Wloty do niego będą rozpoczynać się w okolicy ul. Morgowej oraz skarbca przy al. Armii Krajowej.

Ratusz ogłosił już drugi przetarg na wykonanie dokumentacji budowy tunelu pod rondem Pobitno. Wcześniejszy konkurs unieważniono ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców. Wówczas miasto chciało przeznaczyć na ten cel 350 tys. zł, a jedna z firm oczekiwała nawet ponad… 2 mln zł. Teraz ratusz oferuje więcej, lecz konkretów nie zdradza.

Budowa tunelu na rondzie Pobitno jest przedwyborczą obietnicą prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Dziś skrzyżowanie jest jednym z najbardziej kolizyjnych miejscem stolicy Podkarpacia. W samym 2018 r. na rondzie doszło aż do 108 incydentów drogowych. Ponadto w jego okolicy, z miesiąca na miesiąc, tworzą się sporej wielkości korki, dlatego przebudowa infrastruktury wydaje się być niezbędna. Stąd też ratusz na budowę tunelu zabezpieczył 350 tys. zł i jeszcze na początku roku ogłosił przetarg na dokumentacje projektową. Do konkursu zgłosiły się cztery firmy, których oferty wahały się od… 1,4 mln do ponad 2 mln zł! W związku z tym przetarg unieważniono i na początku czerwca rozpisano nowy konkurs.

– Oferty można składać do 10 lipca, zwiększyliśmy pulę środków finansowych na wykonanie dokumentacji, lecz do momentu zakończenia przetargu, nie możemy zdradzić jej wysokości – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego rzeszowskiego urzędu miasta. Władze Rzeszowa liczą, że tym razem uda się wyłonić zwycięzcę, który wykona projekt do końca roku, po to aby na początku przyszłego można było rozpocząć prace budowlane. Nieoficjalnie mówi się, że infrastruktura powstanie pod koniec 2021 r., a jej koszt budowy to kilkadziesiąt milionów złotych. Na zmodernizowanym rondzie powstanie tunel, który połączy północ z południem. Jego wloty mają się rozpoczynać w okolicy ul. Morgowej oraz skarbca przy al. Armii Krajowej

Kamil Lech

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
zenonmarcin z pobitnaMarcinKlakierMieszkaniec Rzeszowa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenon
Gość
zenon

A czy nie prościej i taniej zrobić tam tak zwane rodno turbinowe?

marcin z pobitna
Gość
marcin z pobitna

nooooo noooo kurde nic najnormalniej w świecie nic nie da…..

Marcin
Gość
Marcin

Przejścia dla pieszych należy zastępowąć podziemnymi to bedzie bez wypadków.

marcin z pobitna
Gość
marcin z pobitna

jak bede prezydentem to bedzie w standardzie, że bedziemy takie rozwiązania stosować.

Klakier
Gość
Klakier

Nie wierzę… w końcu tunel w mieście wojewódzkim zamiast kładek…. Brawo.

Mieszkaniec Rzeszowa
Gość
Mieszkaniec Rzeszowa

Skąd wy redaktorzy macie takie informacje na temat początku i końca tego tunelu. W Rzeszów news piszą , że tunel ma się zaczynać na wysokości wjazdu do SOR a kończyć na wysokości bocznej bramy cmentarza Pobitno.

joan
Gość
joan

Wystarczy przebudować wjazdy i wyjazdy z ronda i skończyły by się wypadki.Teraz jest tak , że facet stoi na lewym pasie, by włączyć się do ruchu okrężnego i pcha się na prawy pas ronda , bo akurat tak mu na „wprost” wyszło.Tak mi sanocki mistrz kierownicy wyjechał – jeszcze do tego z przyczepką!!!!!.Wystarczy popatrzyć na film robiony dronem : https://www.youtube.com/watch?v=bqLNNVULcTk od 1 min 20 sek. To rondo to jest przykład – jak nie powinny być projektowane ronda !!!!!!!!