Kolejny rekordowy rok na lotnisku

JASIONKA. Ponad 454 tysiące pasażerów odprawiono w 2010 roku na rzeszowskim lotnisku. W porównaniu z rokiem 2009 ruch wzrósł o 18,5 proc. i po raz pierwszy w historii rzeszowskiego lotniska została przekroczona granica 400 tysięcy.

– Chcemy by w bieżącym roku nasze lotnisko nadal utrzymało czołową pozycję w Polsce pod względem dynamiki wzrostu ruchu – mówi Łukasz Sikora, szef zespołu marketingu Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. – Naszym celem jest obsłużenie ponad pół miliona pasażerów i mamy nadzieję, że ta granica zostanie przekroczona w tym roku.

Ta nadzieja poparta jest konkretami. W odnowionej umowie z Ryanairem zapisano, że ta linia będzie wykonywała średni 22 rejsy tygodniowo. Latem ubiegłego roku było to 20 połączeń w tygodniu i to tylko na Wyspy Brytyjskie. Wiadomo już, że od 27 marca tego roku Ryanair będzie latał z Rzeszowa do Girony w Hiszpanii. Finalizowane są też rozmowy w sprawie połączenia Rzeszów – Rzym.

Nadal otwarta pozostaje sprawa bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Ameryki w sezonie letnim. Wiążące decyzje dotyczące tego połączenia powinny zapaść w najbliższych dniach.

kr

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments