Kolos na stadionie pojawi się już za 2 dni

Najprawdopodobniej taki dźwig stanie 6 stycznia na stadionie miejskim. Fot. http://schwerlast-foto-hamburg.de/

RZESZÓW. Kolejny etap przebudowy stadionu miejskiego.

Sprawdziliśmy, jak idą prace przy kolejnej dużej rzeszowskiej inwestycji – przebudowie stadionu przy ul. Hetmańskiej. W chwili obecnej Inżynieria Rzeszów zajmuje się sprowadzeniem potężnego dźwigu, który umożliwi postawienie stalowej konstrukcji dachowej nad trybuną.

– Dźwig przyjedzie do Rzeszowa 6 stycznia, a w poniedziałek (9 stycznia) rozpocznie się budowa – mówi Marcin Stenka, dyrektor kontraktu. Potrzebny jest specjalistyczny dźwig, który udźwignie stalową konstrukcję. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma prawdopodobnie skorzysta z dźwigu Liebherr LTM-1500, który jest przystosowany do podnoszenia ciężarów o masie do 500 ton. W całej Polsce dostępnych jest tylko kilka takich gigantów. Na stadionie miejskim jest dziewięć dźwigarów, które musi podnieść i ulokować. Najcięższy ma masę 50 ton, ale ważniejszą zaletą dźwigu jest duży wysięg. Kolos i tak będzie musiał być przestawiany trzy razy, bo z jednej pozycji będzie mógł ustawić tylko trzy elementy.

Projekt ma być zrealizowany do kwietnia 2012 r. Cała inwestycja kosztuje 41,5 mln złotych. Unia dofinansuje ponad 28 mln zł.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mss
mss
9 lat temu

pusta trybuna to problem organizatora meczu/zawodów, a nie jest to powód byśmy nie mieli choć jednej przyzwoitej trybuny stadionowej w mieście, tęp***! No i oczywiście przesadzasz, ty od żużla, bo jakoś w ubiegłym sezonie była wyższa frekwencja na jakże dziadowskim stadionie. Ceny biletów? W ciągu 13 lat wzrosły z 20 do 27 zł. Faktycznie, koniec świata.

sss
sss
9 lat temu

dokladnie rzeszow powinien miec stadion z prawdziwego zdarzenia nowoczesny na miare naszych czasow ale do 7 – 10 osob wiekszy jest zbyteczny

Tomek
Tomek
9 lat temu

Dokładnie!! Na żużel , przy tym składzie, średnio 5 tysięcy osób. Na kopaczy ostatnio chodzi garstka 200-300 osób. Śmiech na sali!!!

ibu
ibu
9 lat temu

MOJA WIZJA TO PUSTE TRYBUNY! CENY BILETOW NA POLSKA LIGE SA B. WYSOKIE!
JEZELI PREZESI TEGO NIE ZROZUMIA, TO TYLKO W FINALE MOGA LICZYC NA „KOMPLET”.