Kolos na stadionie pojawi się już za 2 dni

Najprawdopodobniej taki dźwig stanie 6 stycznia na stadionie miejskim. Fot. http://schwerlast-foto-hamburg.de/

RZESZÓW. Kolejny etap przebudowy stadionu miejskiego.

Sprawdziliśmy, jak idą prace przy kolejnej dużej rzeszowskiej inwestycji – przebudowie stadionu przy ul. Hetmańskiej. W chwili obecnej Inżynieria Rzeszów zajmuje się sprowadzeniem potężnego dźwigu, który umożliwi postawienie stalowej konstrukcji dachowej nad trybuną.

- Dźwig przyjedzie do Rzeszowa 6 stycznia, a w poniedziałek (9 stycznia) rozpocznie się budowa – mówi Marcin Stenka, dyrektor kontraktu. Potrzebny jest specjalistyczny dźwig, który udźwignie stalową konstrukcję. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma prawdopodobnie skorzysta z dźwigu Liebherr LTM-1500, który jest przystosowany do podnoszenia ciężarów o masie do 500 ton. W całej Polsce dostępnych jest tylko kilka takich gigantów. Na stadionie miejskim jest dziewięć dźwigarów, które musi podnieść i ulokować. Najcięższy ma masę 50 ton, ale ważniejszą zaletą dźwigu jest duży wysięg. Kolos i tak będzie musiał być przestawiany trzy razy, bo z jednej pozycji będzie mógł ustawić tylko trzy elementy.

Projekt ma być zrealizowany do kwietnia 2012 r. Cała inwestycja kosztuje 41,5 mln złotych. Unia dofinansuje ponad 28 mln zł.

Ewelina Nawrot

do “Kolos na stadionie pojawi się już za 2 dni”

 1. mss

  pusta trybuna to problem organizatora meczu/zawodów, a nie jest to powód byśmy nie mieli choć jednej przyzwoitej trybuny stadionowej w mieście, tęp***! No i oczywiście przesadzasz, ty od żużla, bo jakoś w ubiegłym sezonie była wyższa frekwencja na jakże dziadowskim stadionie. Ceny biletów? W ciągu 13 lat wzrosły z 20 do 27 zł. Faktycznie, koniec świata.

 2. sss

  dokladnie rzeszow powinien miec stadion z prawdziwego zdarzenia nowoczesny na miare naszych czasow ale do 7 – 10 osob wiekszy jest zbyteczny

 3. Tomek

  Dokładnie!! Na żużel , przy tym składzie, średnio 5 tysięcy osób. Na kopaczy ostatnio chodzi garstka 200-300 osób. Śmiech na sali!!!

 4. ibu

  MOJA WIZJA TO PUSTE TRYBUNY! CENY BILETOW NA POLSKA LIGE SA B. WYSOKIE!
  JEZELI PREZESI TEGO NIE ZROZUMIA, TO TYLKO W FINALE MOGA LICZYC NA „KOMPLET”.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.