Kolski w Zorzy. Kolejna duża premiera filmowa na Podkarpaciu

Noted Polish Film Director, Mr. Jan Jakub Kolski briefing the media, at the 41st International Film Festival of India (IFFI-2010), in Panjim, Goa on November 27, 2010.
The Actress Aleksandra Michael is also seen.

RZESZÓW. 20 lutego o godz. 18 w kinie Zorza w Rzeszowie odbędzie się pokaz premierowy „Ułaskawienia”. Gościem uroczystej premiery będzie reżyser filmu Jan Jakub Kolski.

Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego i Gminy Miasto Rzeszów w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Film otrzymał wsparcie w wysokości 300 tys. zł. brutto. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Przemyślu, Sędziszowie Małopolskim, Pruchniku, Rozbórzu Długim, Węgierce i Krzywczy.

– „Ułaskawienie” ma być obrazem bardzo osobistym. Chcę powołać się w tym filmie na życie moich dziadków, Anny i Jakuba. – mówi Jan Jakub Kolski – Zmieniały się ustroje, z nimi perspektywy, ale jedno pozostało niezmienne: pewność, że najodważniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek poznałem, była moja babcia Hania, mężczyzną zaś – mój dziadek Jakub.

Bilety na projekcję premierową można kupić w kasie kina Zorza w cenie 20 zł. Pula jest ograniczona i wynosi 150 miejsc. Po projekcji odbędzie się spotkanie dla widzów i prasy.

mc

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o