Kombinować trzeba umieć. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

II LIGA.  Debiut biało-niebieskich w roli gospodarzy Izo-Areny nad wyraz nieudany.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Po tym co wczoraj pokazali piłkarze Stali w meczu z Zniczem, trzeba mieć poważne obawy o los naszej drużyny w II lidze. Biało-niebiescy zagrali bardzo słabo. Co gorsze w meczu, w którym rywal poziomem dostroił się do nich, nie potrafili zdobyć choćby punktu.

Zero strzałów w światło w bramki gości, zero sytuacji do zdobycia gola. To bilans podopiecznych Andrzeja Szymańskiego z wczorajszego pojedynku. Podczas niego można było zobaczyć, że Stal nie ma w tej chwili zespołu, tylko zlepek nierozumiejących się piłkarzy. Zimowe ubytki w postaci Wojciecha Reimana i Wojciecha Krauzego plus brak kontuzjowanego Konrada Macy, sprawiły, że formacja ofensywna w tej chwili nie istnieje. Ostał się z niej jedynie Andreja Prokić, któremu obrońcy Znicza poświęcili tyle uwagi, że Serb, nie miał prawa coś sensownego wymyślić na boisku. Starał się też pozyskany zimą Kamil Stachyra, ale nie miał wsparcia w kolegach. Gdy zaś z boiska zszedł kontuzjowany Tomasz Margol, załamała się także gra drugiej linii biało-niebieskich. Ci na połowie rywali, nie potrafili wymienić dwóch celnych podań. Gra kombinacyjna nie istniała. Niestety, „klepać” też trzeba umieć, a kompletnie nie rozumiejący się zawodnicy, tego na razie nie potrafią.
Najsolidniej w tym meczu zaprezentowała się linia obrony Stali, choć Piotrowi Dudzie zdarzyło się kilka klopsów. Po jednym z nich Mariusz Zawodziński wdał się w przepychankę w polu karnym gospodarzy z Damianem Jędryasem. Sytuacja jakich wiele na boiskach, a jednak sędzia zdecydował się podyktować rzut karny. Za co, wie tylko chyba on sam.

STAL 0
ZNICZ 1
(0-0)
0-1 Sztybrych (83-karny)

STAL: Wietecha – Konrad Hus, Duda, Przybyszewski, Klepczarek, Margol (27. Krzysztoń), D. Jędryas (85. Rzeźnik), Persona (80. Florian), Prokić, Stachyra, M. Górecki (68. M. Jędryas),
ZNICZ: Misztal – Januszewski, Jędrych, Jędrzejczyk, Kopciński, (46. Tomas) Kucharski, Makowski  (46. Machalski), Rackiewicz, Sztybrych, Zawodziński, Bylak (88. Springer)
Sędziował Andrzej Chudy (Zabrze). Żółte kartki: Krzysztoń, D. Jędryas oraz Makowski, Kucharski, Tomas. Widzów 1050.

Piotr Pezdan

do “Kombinować trzeba umieć. ZDJĘCIA”

  1. Kam

    Więcej pomyj na zespół wylać się nie dało?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.