Komenadanta zmienili, komendę obiecali

Insp. Kazimierz Mruk wita nowego komendanta stalowowolskiej policji insp. Edwarda Ząbka. Obok insp. Mirosław Pawełko, były komendant Stalowej Woli, a obecny Sanoka. Fot. Jerzy Mielniczuk

SANOK, STALOWA WOLA. Zmienia się system zarządzania policją i komendanci choć nie mają kadencji, muszą się liczyć z częstszymi przeprowadzkami.

Inspektorzy Edward Ząbek i Mirosław Pawełko w piątek stracili stanowiska komendantów policji odpowiednio w Sanoku i Stalowej Woli. Na bezrobociu nie byli ani chwili, bo tego samego dnia objęli stery na przeciwległych krańcach Podkarpacia, odpowiednio w …Stalowej Woli i Sanoku. Takie zamiany są nowym trendem w policji. – To nie pomysł z Rzeszowa, ale z Warszawy i renomowanych szkół zarządzania – twierdzi kom. Paweł Międlar, oficer prasowy komendanta wojewódzkiego.

Ząbek i Pawełko od dawna wiedzieli o przeprowadzkach. W piątek zostały tylko odczytane stosowne rozkazy, a po nich odbyły się oficjalne pożegnania i wprowadziny. – Komendant Pawełko w stalowowolskiej komendzie pracował zawsze i doszliśmy do wniosku, że trochę się tu zasiedział – pół żartem kończył swoje wystąpienie insp. Kazimierz Mruk, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego. Nie szczędził pochwał obu komendantom, ale też nie krył, że za taką zamianą mają pójść wyniki.

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ferdek
Ferdek
8 lat temu

A kiedy będzie wymiana komendantów PL ?
Obecnego proponuję przenieść na Syberię a do nas ,może by tak pani Helle Thorning-Schmidt ?